آمریکا هم هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را زمین گیر کرد

24
آمریکا هم هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را زمین گیر کرد
آمریکا هم هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را زمین گیر کرد

در پی سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در کشور اتیوپی که با واکنش گسترده بسیاری از کشورهای جهان و نیز ممنوعیت کامل پرواز این نوع هواپیما در اغلب شرکت های هواپیمایی دنیا همراه شد، آمریکا، کشور سازنده نیز در نهایت هواپیمای یاد شده را زمین گیر کرد.

این تصمیم با دستور مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و پس از آن اتخاذ شد که کلیه کشورهای اروپایی و بسیاری از شرکت های پر تردد هوایی در آسیا تصمیم گرفتند پرواز این محصول تولیدی و خبرساز شرکت بوئینگ را متوقف کنند.

در فرمان رئیس جمهوری آمریکا که در آن قید «فوریت» برای زمین گیر شدن کلیه هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس مورد تاکید قرار گرفته، آمده است که خلبان ها و شرکت های هواپیمایی به طور مستقیم در جریان این ممنوعیت قرار گرفته اند.

در این حکم ریاست جمهوری همچنین یادآوری شده که امنیت مردم و کلیه مسافران اولویت مطلق برای آمریکا است و شرکت بوئینگ نیز باید در اسرع وقت پاسخگوی سوالات مطرح در باره ایراد و نقص های فنی این نوع هواپیما باشد.

جنجال بر سر نقص فنی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از سقوط یک فروند از این نوع هواپیما در خطوط هوایی کشور اتیوپی وارد مرحله تازه ای شده است. هواپیمایی که روز یکشنبه فرودگاه بین المللی آدیس آبابا را به مقصد نایروبی ترک کرده بود شش دقیقه پس از بلند شدن از زمین دچار سانحه شد و کلیه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

http://گزارش اولیه رخدادهایی که به سقوط مرگبار بوئینگ ۷۳۷ مکس شرکت هواپیمایی «لایـِن ایر» انجامید

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy