تلفات انفجار خط لوله‌های گاز ۲۰ اینچی در خوزستان به ۱۱ نفر رسید

67

حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز۲۳اسفند۹۷ در اثر انفجار خط لوله‌های گاز در مسیر آزادراه اهواز به ماهشهر بعد از پلیس راه دچار با دهها کشته و مجروح.

رئیس مرکز اورژانس خوزستان با تایید این آمار گفت: در حادثه انفجار خط لوله گاز به دلیل نشت گاز در آزادراه اهواز به بندر ماهشهر تا کنون ۵ نفر کشته شدند و ۶ نفر زخمی شدند.

همچنین در این حادثه یک دستگاه اتوبوس، یک دستگاه خودروی سمند و یک دستگاه نیسان پیکاپ دچار آتش‌سوزی شدند.

رسانه های محلی گزارش داده اند که هم اکنون جاده رامهرمز به اهواز مسدود است و نیروهای امدادی و عملیاتی در حال اطفای حریق هستند.

علی تراب پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ساعت ۹:۵۵ امروز شهروندان طی تماس با سامانه امدادی ۱۲۵، انفجار خط لوله‌های گاز در مسیر آزاد راه اهواز به ماهشهر واقع در منطقه برومی را اطلاع رسانی کردند.

وی افزور: تیم های عملیاتی سازمان به سرعت در محل حادثه حضور یافتند و مشاهده کردند که بر نشت خطوط لوله های گاز، پنج نفر کشته شدند.

تراب پور با بیان اینکه هنوز آماری از تعداد مصدومین در دست نیست، گفت: همچنین در این حادثه پنج دستگاه خودرو عبوری دچار حریق شدند. عملیات اطفای حریق ادامه دارد.

مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: صبح امروز در اثر انفجار خط لوله‌های گاز خط لوله نفت اهواز ـ رامهرمز سه خودرو پاترول، پراید و اتوبوس آتش گرفن شد.در پی انفجار در خط لوله گاز در آزادراه اهواز به ماهشهر، اعلام شد علت این حادثه در حال بررسی است.

بر اساس این گزارش، آتش‌سوزی خط لوله ۲۰ اینچ گاز کریت کمپ اهواز خط لوله ۲۰ اینچ انتقالی گاز به کارخانه گاز و گاز مایع ۸۰۰ امروز در منطقه کریت کمپ اهواز دچار آتش‌سوزی شد.

با وقوع این حادثه و تشکیل ستاد بحران، نیروهای عملیاتی و آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام و اطفا حریق و ایمن‌سازی آغاز شد.

طبق اعلام شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، هم اکنون آتش‌سوزی خط لوله مهار شده و تردد در جاده اهواز به ماهشهر که برای ایمن‌سازی مسدود شده بود، در جریان است.

بنا به گفته افراد محلی آمار کشته شدگان تا کنون به ۱۱ نفر رسیده است.

حادثه مشابه در مکزیک

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy