تصویری از خاموشی گسترده در پی از کار افتادن شبکۀ انتقال برق ونزوئلا

23
تصویری از خاموشی گسترده در پی از کار افتادن شبکۀ انتقال برق ونزوئلا
تصویری از خاموشی گسترده در پی از کار افتادن شبکۀ انتقال برق ونزوئلا

خاموشی‌های گسترده در پی از کار افتادن شبکۀ انتقال برق ونزوئلا که باعث شده بخش قابل توجهی از این کشور در تاریکی فرو رود، در تصاویر مخابره شده از سوی ماهواره‌های ناسا، سازمان ملی علوم هوانوردی و فضا در آمریکا قابل مشاهده است.

دراین تصاویر می‌توان مناطق وسیعی از شهر کاراکاس تا والنسیای ونزوئلا را مشاهده کرد که برای مدت ۱۰ روز از ۲ تا ۱۲ مارس در تاریکی فرو رفته بودند.

برخلاف ادعای مقامات ونزوئلا مبنی بر رفع مشکل خاموشی در برخی مناطق، شهروندان این کشور در پیام‌های توییتری خود می‌گویند که هیچ تغییری در وضعیت این مناطق دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد که تنها کاراکاس، پایتخت ونزوئلا و چند شهر دیگر همچنان از روشنایی برق بهره‌مند هستند.

تصاویر منتشر شدۀ ناسا از شهر ماراکایبو در شمال غرب ونزوئلا نیز نشان دهنده است که مشکل قطعی برق بطور کامل برطرف نشده است.

گزارش های ارسالی از ونزوئلا حاکی از افزایش اعتراضات علیه دولت نیکلاس مادورو است. آقای مادورو قطعی برق را نتیجۀ حمله سایبری و خرابکاری بین‌المللی می‌داند و تارک ویلیام ساب، دادستان کل کشور نیز اعلام کرده است که تحقیقات دربارۀ خوان گوآیدو، رهبر مخالفان دولت و رئیس جمهوری خودخواندۀ این کشور و دست داشتن او در پروندۀ خرابکاری در شبکه ملی برق آغاز شده است.

پارلمان ملی ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف صادرات سوخت به کوبا شد زیرا به این سوخت برای راه‌اندازی شبکۀ برق داخلی نیاز است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy