مرجان شیخ‌الاسلام یک زن ، برای همه جناح‌ها در پروژه پتروشیمی گیت

173
مرجان شیخ‌الاسلام آل آقا یک زن برای همه جناح‌ها در پروژه پتروشیمی گیت
مرجان شیخ‌الاسلام آل آقا یک زن برای همه جناح‌ها در پروژه پتروشیمی گیت

چهارمین جلسه دادگاه اختلاس در پتروشیمی که به آن پتروشیمی گیت میگویند دیروز سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۹۷ برگزار شد. در این جلسه یکی از متهمان فاش کرد که به حساب یک راننده تاکسی ۶۵میلیارد پول واریز شده است.

وی همچنین گفت: رئیس متهمان حتی جرأت ندارد بیاید از این افراد دفاع کند و جرم را گردن بگیرد. من اقرار می‌کنم کل بدهی به گردن من است.

از سوی دیگر، جعفری دولت‌آبادی، دادستان رژیم در تهران برای رفع و رجوع آمار نجومی اختلاس و فساد مالی در پرونده پتروشیمی مدعی شد که موضوع دادگاه متهمان پتروشیمی اختلاس نیست و مجموع پول‌هایی که برداشته‌اند ۲۲میلیون یورو و ۱۵میلیون دلار است!

وی در ادامه دروغ نجومی خود گفت: ۶میلیارد دلار اختلاسی که گفته شده، مجموع معاملات مالی بوده است.

این در حالیست که برگزاری دادگاه نمایشی مربوط به پرونده فساد در پتروشیمی که رسانه‌های حکومتی از آن به‌عنوان پتروشیمی گیت نام می‌برند ابعاد گسترده فساد حکومتی و پولشویی و نقش سپاه پاسداران و سایر ارگانهای حکومتی را به خوبی برملا میکند.

شرق درباره دادگاه‌های بررسی پرونده فساد پتروشیمی که در جریان است، نوشته است: این بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ایران است و مبلغی حدود هفت میلیارد یورو را دربر می‌گیرد. این متهم رکورد بابک زنجانی را شکسته است.

این پرونده محدود به پتروشیمی نیست و پا در بنادر ایران هم دارد.

این رقم سه برابر رقم بدهی بابک زنجانی به شرکت نفت رژیم است.

مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی که متهم ردیف اول این پرونده است، فاش کرد تشکیل این پرونده باعث سوخته شدن یک سری از مهره‌های رژیم که تحریم‌ها را دور می‌زنند شده است.

وی گفت: بازرگانی پتروشیمی در دوره تحریم با قبول ریسک و جایگاههای فردی تک‌تک آنها که الآن تحت تعقیب هستند برای کمک به نظام این کارها را کردند.

بر اساس گزارشهای منتشر شده در رسانه‌ها، متهم ردیف دوم از ۱۳متهم این پرونده فساد حکومتی، که رسیدگی به آن پنج سال طول کشیده است، فردی به نام مرجان شیخ‌الاسلامی، مدیرعامل شرکتهای دینز و هترا تجارت و شریک اصلی مدیرعامل شرکت پتروشیمی است که اکنون در خارج از کشور به‌سر می‌برد.

این فرد که ابتدا از مهره‌های باند مغلوب رژیم و از کاندیداهای این باند برای شرکت در مجلس بود در دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد به باند غالب روی آورد و کاندیدای این باند شد و پس از آن وارد چرخه دور زدن تحریم‌های رژیم و پولشویی شد.

او مدتی از آغاز با ارگانهای اصلی اقتصادی رژیم نظیر سپاه پاسداران ارتباط تنگاتنگ داشت و در ادامه این فعالیت‌ها شرکتهایی در ترکیه به ثبت رساند.

وی با شرکت سپانیر، یکی از زیرمجموعه‌های قرارگاه اقتصادی سپاه پاسداران وارد معامله برای دور زدن تحریم‌ها شد و با دریافت پول کالاهای تحریمی مورد نیاز سپاه را تهیه می‌کرد.

اکنون قرارگاه خاتم سپاه پاسداران برای رد گم‌کنی ادعا کرده است که مرجان شیخ‌الاسلامی حدود ۱۵میلیون یورو به این قرارگاه بدهکار است.

یکی از شرکتهایی که او ارتباط گسترده‌یی برقرار کرد، شرکت بازرگانی پتروشیمی بود. (اقتصاد نیوز ۱۹اسفند۹۷)

تعلق این فرد به همه باندهای رژیم باعث شده که بعد از برملا شدن دزدیها، هر یک از این باندها برای دربردن خودشان از او تبری بجویند. کیهان مدعی شد که مرجان شیخ‌الاسلامی هیچ ارتباطی با جناح اصولگرا ندارد و او از کاندیداهای جناح رقیب است. (کیهان ۱۹اسفند۹۷)

یک رسانه باند روحانی برای تبرئه این باند از فساد و پولشویی، اعتراف کرد: این گروهها مافیایی هستند که با شناخت بازار دست به پولشویی می‌زنند و معاملاتی را انجام می‌دهند.

به‌عنوان مثال محموله‌های پتروشیمی را در خارج از مرزها به فروش می‌رسانند و ارز به دست آورده را به بهانه دور زدن تحریم‌ها در جهت خواسته‌های خود هزینه کرده و سرمایه‌های کلانی را به ثروت خود اضافه می‌کنند.(ابتکار۱۹اسفند۹۷)

در همین حال برخی رسانه‌ها نوشته‌اند چنان‌چه ادعای مدیرعامل شرکت پتروشیمی درباره کمک به نظام درست باشد احتمالاْ مرجان شیخ‌الاسلامی به اتهام کمک به حکومت ایران برای دور زدن تحریم‌ها در کانادا مورد تعقیب قرار خواهد گرفت. (زیتون ۱۸اسفند۹۷)

اینجا حرفهای آخوند مصباحی بیشتر مفهوم میشود:

ما برای دور زدن تحریم‌ها ناچاریم معاملات پوششی داشته باشیم، معنای پیوستن به این دو لایحه به این دو کنوانسیون این است که دست از این نوع داد و ستد ها باید برداریم می‌توانیم؟

بسم الله اگر در شرایط تحریمی نمی‌توانیم که نمی‌توانیم این چه اصراری ست از آقای رئیس‌جمهور و دولت و دیگران و مطبوعات جریان خاص که مجمع تشخیص مصلحت نظام را تحت فشار قرار داده‌اند که تصویب کنید.

من همینجا عرض می‌کنم خیر ما مصلحت نظام را مبنا قرار می‌دهیم نه هواها و هوس‌ها را!!!

لینکهای مرتبط

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy