قطع برق باعث توقف صادرات نفت ونزوئلا شد

18
قطع برق باعث توقف صادرات نفت دیکتاتور ونزوئلا شد
قطع برق باعث توقف صادرات نفت دیکتاتور ونزوئلا شد

حدود یک هفته است که برق در ونزوئلا به شکل سراسری قطع شده است و اکنون خبر میرسد که صادرات نفت از ترمینال اصلی این کشور متوقف شده است. احتمالا این خواسته‌ای بوده که از قطع برق دنبال میشد.

بنا به گزارشات هم اکنون برق در ۲۰ ایالت این کشور قطع است. که باعث خسارات فراوان به این کشور بلازده شده است.

در حالی که تحریم‌های آمریکا شرایط صادرات نفت ونزوئلا را سخت کرده بود و باعث شده بود محموله‌های نفتی در سواحل این کشور متوقف شوند و نفتکش‌ها نتوانند نفت ونزوئلا را به شرکت‌های آمریکایی بفروشند، اما ونزوئلا طی روز‌های گذشته وارد فاز جدید و خطرناکی شده است که در نتیجه قطع سراسری برق در اکثر نقاط این کشور ایجاد شده است.

به گفته منابع آگاه در حال حاضر ترمینال اصلی صادرات نفت ونزوئلا و یکی از مجموعه‌های فرآوری نفت سنگین در شهر خوزه این کشور به طور کامل خاموش شدند.

این مجموعه‌ها شامل تاسیسات مشترک شورون آمریکا و پتروپیار ونزوئلا، پتروماناگاس و روسنفت روسیه و همچنین تاسیسات شرکت پتروسدنو و توتال فرانسه است که مجموعه ظرفیت آن‌ها ۴۵۰ هزار بشکه در روز برآورد شده است.

شرکت‌ها و تاسیسات مشترک توانسته بودند خود را از بحران سیاسی در ونزوئلا دور نگه دارند، اما در حال حاضر هیچ کس از قطعی سراسری برق در این کشور آمریکای لاتین مصون نیست.

یکی از خبرنگاران نیویورک تایمز در توئیتر خود نوشت: برخی اسناد نشان می‌دهد که قطع سراسری برق به دلیل آسیب رسیدن به توربین‌ها در نیروگاه‌های هیدروالکتریک ونزوئلا است.

وی می‌گوید این مسئله بسیار وحشتناک است چرا که اگر این توربین‌ها آسیب دیده باشند تعمیر و یا جابجا کردن آن‌ها بسیار سخت خواهد بود چرا که هم ونزوئلا با مشکل مالی مواجه است و هم نیروی کار ماهر برای این موضوع در این کشور به میزان کافی وجود ندارد.

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا حمله سایبری از سوی آمریکا را دلیل قطع سراسری برق در این کشور عنوان کرده است.

لینکهای مرتبط

جنگ قدرت و بحران اقتصادی ونزوئلا را به لرزه انداخته است

قطع شدن برق و خاموشی در نقاط وسیعی از ونزوئلا

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy