شکایت مدیر نیروگاه گازی رودشور از کارگری که اقدام به خودکشی کرده + سند

51
شکایت نیروگاه گازی رودشور از کارگری که اقدام به خودکشی کرده است
شکایت نیروگاه گازی رودشور از کارگری که اقدام به خودکشی کرده است

مدیر شرکت پروژه نیروگاه گازی رودشور طلبکار کارگر فقیر شد و درخواست شکایت از این کارگر را به پیمانکار شرکت داد.

در حالیکه میلیاردها تومان از سفره همین کارگران توسط عوامل و مهره‌های حکومتی غارت میشود. این مدیر هم به جای اینکه به حق کارگری که از ناچاری و بی پولی میخواست خودکشی کند بپردازد با رمالی و کلک میخواهد به اصطلاح از منافع مردم حفاظت کند انگار نه انگار این کارگر نگون بخت هم یکی از همین مردم است.

در خبر آمده است: مدیر پروژه نیروگاه گازی رودشور، با نگارش نامه ای از شرکت پیمانکار خواست از کارگری که به دلیل معوقات مزدی خود در این نیروگاه اقدام به خودکشی کرده بود شکایت کند.

نجم الدین حیدری، کارگر اهل استان لرستان، که در شرکت پیمانکار نصب نیرو، یکی از زیرمجموعه های گروه مپنا مشغول به کار بوده، در تاریخ ۴ اسفندماه، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب افتاده خود و به دلیل و فشار ناشی از مشکلات اقتصادی با بالارفتن از یکی از خطوط ۴۰۰ کیلو ولتی این پروژه تهدید به خودکشی کرده بود.

احمد مشایخی، مدیر عامل و نائب رئیس شرکت تولید و گسترش برق امیرکبیر در تاریخ ۱۲ اسفندماه، با نگارش نامه‌ای خطاب به فرجی، مدیرعامل شرکت پیمانکار مپنا خواستار شکایت از کارگر مذکور به دلیل “تهدید جهت اخلال در صنایع برق کشور” در مراجع قضایی شد.

به این دلیل که خودکشی این کارگر در خط ۴۰۰ هزار کیلو ولتی می‌توانست باعث اخلال در شبکه انتقال برق کشور شود.

لازم به ذکر است شرکت تولید و گسترش برق امیرکبیر، کارفرمای پروژه احداث بخش بخار نیروگاه گازی رودشور با سرمایه گذاری و مالکیت شرکت آرین ماهتاب گستر است.

نیروگاه رودشور در کیلومتر ۴۳ آزادراه تهران- ساوه و در شهرستان زرندیه استان مرکزی واقع شده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy