شگردهای عجیب دزدی در ایران پرده برداری از یک دزدی کلان دیگر

142
شگردهای عجیب دزدی در ایران پرده برادری از یک دزدی کلان دیگر

هنوز مرکب خبر بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ایران که دولتمردان ایرانی را به خوبی در دنیا معرفی کرد، خشک نشده بود که از دزدی کلان دیگری شامل غیب‌ شدن ۱۸۶هزار تن کاغذ وارداتی پرده برداشته می‌شود. بدون هیچ تردیدی اگر پای یک مسئول یا یک حاج آقا و یا یک پاسدار دم کلفت توی کار نباشد امکان ندارد اینطوری اموال مردم به غارت برود و دزدها توی دادگاه به ریش مردم بخندند و حتی اسمشان هم نیاید.

هومان حسن‌پور رییس اتحادیه ناشران به ایرنا می گوید: از زمان تأسیس کارگروه کاغذ وزارت ارشاد تاکنون ۲۰۰ هزار تن کاغذ به کشور وارد شده اما تنها ۱۴ هزار تن از آن در قالب سیستم متمرکز دولتی توزیع شده است و باقی را نمی‌دانیم چه شده است. یعنی ۱۸۶هزار تن غیب شده!

آنچه که از لابلای این‌دست و آن‌دست کردن ماجرا، دستگیر آدم می‌شود این است که بانک مرکزی برای رد گم کردن، ارزهایی را به وارد کردن ۲۰۰هزار تن کاغذ وارداتی اختصاص داده که خارج از مصوبات کارگروه کاغذ بوده است.

برخی گمانه‌زنی‌ها از این قرار است که با این ارزهای دولتی کاغذ وارد شده و بعداً در بازار آزاد با قیمت بالا به فروش رفته است و یا همانطور که پیشتر هم رسانه‌ها گفته بودند برخی ارزها به اشخاصی تخصیص داده شده که اصلاً وجود خارجی ندارند.

این هم شگرد دیگری از دزدی کلان در سامانه‌های مدیریتی جمهوری اسلامی ایران که آن را به کلافی سردرگم تبدیل کرده‌اند.

دزدی پشت دزدی و حکومت در کنترل مردم کوچه و خیابان برای آفتابه دزدی همین امروز معلوم شد که رئیس سابق بانک کشاورزی شعبه مرکزی بیرجند سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان اختلاس کرده است.

ایشان از سال ۱۳۹۱ به مدت حدود ۶ سال، مسئولیت این شعبه را برعهده داشته است به اتهام دزدی کلان دیگر یعنی اختلاس و برداشت وجوه مشتریان و بانک به مبلغ حدود ۳.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان (سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان) دزدیده است.

این متهم هم اکنون در بازداشت به سر‌میبرد. اسم او را مثل سایر دزدهای حکومتی نمی‌آورند و برای ماستمالی قضیه میگویند: تا کنون دو میلیارد و یکصد میلیون تومان از مبلغ اختلاس شده را تسویه کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy