ابلاغ حکم ۳۸ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق به وکیل زندانی نسرین ستوده

62
ابلاغ حکم ۳۸ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق به وکیل زندانی نسرین ستوده
ابلاغ حکم ۳۸ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق به وکیل زندانی نسرین ستوده

آقای رضا خندان از ابلاغ حکم ۳۸ ساله همسرش، نسرین ستوده خبر داد و اعلام کرد: در آخرین پرونده‌اش حکمی که در زندان ابلاغ شده، به ۳۳ سال زندان و تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق، محکوم شده است.

رضا خندان گفت که همسرش نسرین ستوده، از بابت پرونده نخست خود نیز پنج سال زندان داشته است که در مجموع، محکومیت این وکیل زندانی را به ۳۸ سال زندان و تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق، می‌رساند.

محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی، در همین روز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ایران، گفت: «نسرین ستوده به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی به پنج سال حبس و به اتهام اهانت به رهبری به دو سال حبس محکوم شده است.»

یک منبع آگاه اما در واکنش به انتشار این خبر گفت حکم سنگین حدود ۴۰ سال حبس برای نسرین ستوده صادر و ابلاغ شده اما تلاش قاضی مقیسه پوشاندن این خبر با دادن اطلاعات نادرست و ناکافی است.

خبر منتشر شده از سوی رضا خندان نشان می‌دهد نگرانی سازمان عفو بین‌الملل در مورد احتمال صدور چنین حکم سنگینی برای نسرین ستوده به‌جا بوده است.

عفو بین‌الملل در اطلاعیه و فراخوانی برای دادخواهی از قوه قضاییه به منظور آزادی فوری نسرین ستوده خبر داده بود که پس از دو محاکمه بسیار ناعادلانه، او با احتمال صدور حکم ۳۴ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق روبه‌روست.

پیام درفشان، وکیل مدافع نسرین ستوده اما روز ۲۴ آذر ۹۷ گفته بود نسرین ستوده دو پرونده مطرح در دادسرای امنیت داشت که یک پرونده مربوط به شکایت بازپرس دادسرای کاشان از او در مورد دختران خیابان انقلاب و پذیرفتن وکالت آنها از سوی نسرین ستوده است.

پرونده دیگر هم با عنوان اتهامی «عضویت در کمپین لگام» (لغو گام به گام مجازات اعدام) تشکیل شده است. اتهامی که پیش از این نیز به نسرین ستوده زده شده بود و دادگاه به آن رسیدگی کرده بود و انتساب دوباره‌اش به او عملا خلاف قانون است.

وکیل مدافع نسرین ستوده گفته است: موکل من به دلیل محکومیت غیابی به پنج سال حبس با عنوان اتهامی جاسوسی که از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب صادر شده بوده، در زندان است. در این پرونده اتهاماتی از قبیل تبلیغ علیه نظام و اهانت به رهبری بود و جاسوسی هم وارد شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy