شیوه کار پیچیده سلطان فساد، رضا حمزه لویی و همکارش مرجان شیخ‌الاسلام

432

سلاطین فساد قبلی از قبیل محمود رضا خاوری با فساد ۳هزارمیلیارد تومانی و بابک زنجانی با دو میلیارد یورو بدهی باید مقابل سلطان جدید فساد رضا حمزه لویی لنگ بیاندازند.

چرا که این روزها پرونده جدید شش و نیم میلیارد یورویی با پرچمداری رضا حمزه لویی رکورد تمام پرونده های قبلی را زده است

پرونده مربوط به شرکت بازرگانی پتروشیمی

اما ماجرای این فساد نجومی چیست؟

در شرایط تحریم صادرات محصولات پتروشیمی یکی از راههای ارز آوری برای کشور است در این زمینه شرکت پترو شیمی پی سی سی که زیر مجموعه صنایع شرکت پتروشیمی ایران قرار دارد وظیفه داشته که برای محصولات پتروشیمی در داخل و خارج کشور بازاریابی کند و پول حاصل از فروش را به صاحبانش برگرداند.

این شرکت از سال ۶۹ برای اینکه فعالیتهای بازاریابی و فروشش راحت‌تر انجام شود. شرکت بازرگانی تاسیس میکند. و پس از آن شرکتهای پتروشیمی بازاریابی محصولاتشان را به این شرکت تازه تاسیس می‌سپارند.

این شرکت در سال ۸۸ خصوصی می‌شود و رضا حمزه لویی بعنوان اولین مدیر عامل این شرکت بعد از خصوصی سازی منصوب میشود اما ماجرای کلاهبرداری حمزه لو و همدستانش از آنجا شروع میشود که این افراد شرکتهایی درکشورها دیگر تاسیس میکنند.

آنها که محصولات پتروشیمی ایران را به کشورهای دیگر صادر میکردند به بهانه تحریم و اینکه نمیتوان پول را به حسابهای ایرانی واریز کرد! از طرفهای خارجی شان میخواستند که پول را به حسابهای شرکتهای خودشان در خارج کشور واریز کنند.

آنها حتی حسابهای بانکی شرکتهای پتروشیمی در خارج از کشور را لو میدادند تا پول ها فقط به حساب شرکتهای خودشان واریز شود.

اما شریک اصلی رضا حمزه لویی کسی نیست جز مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا که این روزها در فضای مجازی به عنوان چهره شماره یک کاسه تحریم شناخته شده است!

حساسیت روی نام او جایی دو چندان میشود که موضوع ازدواجش با مهدی خلجی یعنی یکی از مدافعان سرسخت تحریم ایران در واشنگتن علنی میشود.

شیخ الاسلام به بهانه تحریمها پولها را به حساب شرکتهای خودش واریز میکرده و از این طریق صاحبت ۷٫۵ میلیون یورو شده حالا او به همراه پولهایش در خارج از کشور زندگی میکند! اگر یورو را ۱۵۰۰۰ تومان حساب کنیم، رقم اصلی اخللال در نظام اقتصادی کشور چیزی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

کل مبلغ بودجه ۹۸ مبلغ ۴۰۷ هزار میلیارد تومان تعیین شده و این یعنی عدد پرونده برابر است با یک چهارم بودجه سال ۹۸ کل کشور

لینکهای مرتبط

کلید معمای اختلاس در دست سردار مجید باقرنژاد همسر اول مرجان شیخ الاسلام

رونمایی از مرجان شیخ الاسلام اختلاسگر قرارگاه خاتم و فراری به کانادا

موسوی نژاد به نام فرزند هشت ساله‌اش ۲۴۲ حساب باز کرده است

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy