تهدید و فشار اداره اطلاعات بر علی لسانی فرزند زندانی سیاسی عباس لسانی

89
تهدید و فشار اداره اطلاعات بر علی لسانی فرزند زندانی سیاسی عباس لسانی

امروز ۲۰ اسفند۹۷  از طریق یک اس ام اس تهدید آمیز به علی لسانی فرزند آقای عباس لسانی، از ایشان خواسته شده که به بازرسی نظارت اتاق اصناف مراجعه نمایند.  همچنین ایشان تهدید شده است که واحد صنفی‌اش پلمپ خواهد شد.

پیش از این نیز در تاریخ ۱۸ آذر۱۳۹۷  از آقای لسانی خواسته بودند که مواد فاسد شدنی را از داخل مغازه جمع نماید زیرا پس از پلمپ مغازه فک آن پیگیرد قانونی برای ایشان خواهد داشت.

علی لسانی پس از مراجعه به اتاق اصناف خواستار پاسخگویی مسئولین مربوطه در خصوص علت ارسال ابلاغیه پلمپ و مانع تراشی برای صدور مجوز فعالیت شده بود که مسئولین مربوطه از ایشان خواسته بودند تا به اداره اماکن مراجعه نماید.

پس از مراجعه، به اداره اماکن رئیس اداره اماکن آقای بیدار، از دادن پاسخ خودداری کرده و تنها گفته است که دستور داریم که این معازه را حتما پلمپ کنیم.

خانواده آقای عباس لسانی از جمله پسرش آقای علی لسانی در چند ماه اخیر تحت فشار قرار گرفته‌اند و او را مجبور کرده اند که مغازه “تعمیرات طلا” خویش واقع در بازار مجیدیه اردبیل را تعطیل نماید.

تا امروز ایشان در این خصوص مقاومت کرده و تن به درخواست های غیرقانونی مامورین واحد صنفی نداده است و اعلام نموده است که اجازه نخواهد داد که این خواسته غیر قانونی محقق شود.

علی لسانی با کنار هم چیدن پازل فشارها بر خانواده و تدوام آن به هر طریق ممکن این مورد را نیز در راستای پروژه فشار از سوی اداره اطلاعات می داند.

علی رغم انتقاد سازمانهای حقوق بشری از حکومت ایران به دلیل آزار و اذیت فعالین و زندانیان عقیدتی کماکان این رویه غیرانسانی توسط مسئولین امنیتی پیگیری می شود.

لینکهای مرتبط

دیوارنویسی دانشگاه ارومیه در دفاع از زندانی سیاسی عباس لسانی

در آخرین جلسه دادرسی عباس لسانی دفاعیات خود را به زبان ترکی تقدیم کرد

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy