موسوی نژاد به نام فرزند هشت ساله‌اش ۲۴۲ حساب باز کرده است

183
موسوی نژاد به نام فرزند هشت ساله‌اش 242 حساب باز کرده است
موسوی نژاد به نام فرزند هشت ساله‌اش 242 حساب باز کرده است

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و متهمان مرتبط با جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به صورت علنی برگزار شد مشخص شد آقای موسوی نژاد به نام فرزند هشت ساله‌اش ۲۴۲ حساب باز کرده است و این نشان می‌دهد پولشویی انجام شده است.

در این بخش از دادگاه قاضی مسعودی مقام گفت: توضیحاتی لازم است درخصوص آقای یقینی داده شود. ایشان برخلاف آنچه برخی مقام‌های دادستانی گفته‌اند متواری است و گویی از سوی برخی متهمان نیز تهدید شده که در دادگاه حضور پیدا نکند.

پس از ارائه این توضیحات از سوی قاضی دادگاه، قهرمانی نماینده دادستان گفت: این مسئله که دادستان تهران نیز در مصاحبه خود اعلام کرده‌اند درست است.

ایشان در جلسات قبلی دادگاه حاضر نشده‌اند و گفتند که در بیمارستان هستند ما بررسی کردیم که سند وثیقه‌ای آقای یقینی اجاره‌ای است و با این مساله به ایشان شک کرده و دوستان ضابط به بیمارستان مراجعه کردند که مشخص شد ایشان در بیمارستان نیستند.

ببینید مشتی فراری چگونه کشور را غارت کردند!

هنوز مراجع قضایی به پرونده مالی حسین هدایتی (مالک تیم استیل‌آذین) رسیدگی نکرده‌اند که مالک یکی دیگر از تیم‌های فوتبال به علت بدهی بانکی ماه‌هاست از ایران فرار كرده است!

به گزارش مهر، حضور مالکان و مدیرانی که بدهکاری‌های سنگین مالی دارند در فوتبال ایران کاملاً عادی شده است.

دومین جلسه علنی محاکمه حسین هدایتی درحالی روز دوشنبه برگزار شد که او اولین بدهکار بانکی و مالی و مالیاتی نبود که در فوتبال ایران حضور داشت و آخرین آنها هم نخواهد بود.

یکی از تیم‌های نوظهور لیگ دسته اول که مالک و مدیرانش با ریخت و پاش فراوان کار خود را در تیمداری آغاز کردند، در حالی برای صعود به لیگ برتر تلاش می‌کند که مالک آن از جمله بدهکاران کلان بانکی و مالیاتی بوده و ماه‌هاست در ایران دیده نشده است.

مالک این تیم که در بخش خصوصی اداره می‌شود، در یکی از کشورهای همجوار ساکن است و آخرین بار در اردوی خارج از کشور این تیم توسط اعضای تیم دیده شده است.

مالک این تیم پیش از خرید امتیاز تیم فوتبال، از بدهکاران کلان بود که برای استفاده از برخی ارتباطات در راستای حل مشکلاتش، اقدام به خرید تیم فوتبال کرد تا با انتصاب چند مدیر شهری در هیأت مدیره تیمش، به حل مشکلات مالی اش کمک کند.

در مورد تخلف این مدیر فوتبالی گفته می‌شود وی با استفاده از ارز با نرخ دولتی قرار بوده برخی کالاهای اساسی را وارد ایران کند اما پس از وارد کردن مقدار کمی از این کالاها، بقیه مبلغ را در بازار آزاد می‌فروشد و سود میلیاردی نصیبش می‌شود و از ایران می‌رود!

جزئیات تکاندهنده بزرگترین کلاهبرداری

این پرونده که به بزرگ ‌ترین کلاهبرداری در تاریخ ایران مشهور شده در حدود شش ‌میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو است. این کلاهبرداری، معادل سه برابر بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت است. این پرونده‌ البته به گفته برخی منابع آگاه، محدود به پتروشیمی نیست و پا در بنادر ایران هم دارد.

نماینده دادستان گفته: متهمان این پرونده “بعنوان مدیران شرکت”، “از خریداران خارجی پول‌های کلان دریافت” و با عنوان “دور زدن تحریم‌ها”، “مابه التفاوت منشا ارز داخلی را به نفع خود تصاحب” ‌کرده‌اند.

به گفته نماینده دادستان، “شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی بوده که ثابت شده است و متهمان عواید حاصل از مبلغ فوق را بعلاوه پورسانت‌هایی دریافت کردند.”

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy