مشهورترین نامزد انتخاباتی پارلمان کره شمالی کیم جونگ اون، رهبر این کشور است

41
مشهورترین نامزد انتخاباتی پارلمان کره شمالی کیم جونگ اون، رهبر این کشور است
مشهورترین نامزد انتخاباتی پارلمان کره شمالی کیم جونگ اون، رهبر این کشور است

مشهورترین نامزد انتخاباتی پارلمان کره شمالی کیم جونگ اون، رهبر این کشور است. او در یکی از محلات پایتخت پیونگ‌یانگ برای انتخاب دوباره خود به پارلمان این کشورثبت‌نام کرده است. حضور رای دهندگان در پای صندوق‌ها صددرصد است.

شهروندان کره شمالی روز یکشنبه ۱۹ اسفند (۱۱ مارس) برای شرکت در انتخابات “شورای عالی خلق” و تعیین ۶۸۷ عضو مجلس پای صندوق‌‌های رای رفتند. رهبران کمونیست کره شمالی از زمانی که کیم جونگ اون رهبر این کشور شده اجازه داده‌اند دو بار انتخابات پارلمانی برگزارشود.

پارلمان در کره شمالی روی کاغذ هم شده ظاهرا از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است اما از انتخابات آزاد و دمکراتیک که در آن نامزدها در رقابت‌های انتخاباتی برنامه‌های خود را با رای دهندگان مطرح بکنند خبری نیست.

در حوزه‌های رای‌گیری یک نماینده از طرف حزب حاکم نامزد می‌شود و رای‌گیری فقط برای تائید او انجام می‌گیرد.

هر شهروند کره شمالی که به سن ۱۷ سالگی رسیده باشد می‌تواند رای بدهد و به یک نامزد انتخاباتی که نامش روی برگه رای نوشته شده با آری و یا نه رای دهد. اسامی و تصاویر نامزدها و همچنین شرح حال زندگی آنها پیش از هر انتخاباتی منتشر می‌شود. روز انتخابات در کره شمالی روز جشن و شادی است.

مشارکت رای‌دهندگان در انتخابات معمولا صدر درصدی است. در انتخابات دوره قبل که پنج سال پیش در سال ۲۰۱۴ برگزار شده بود با مشارکت بیش از از ۹۹/۹۷ درصد انتخابات پارلمانی برگزار شده بود و رای دهندگان صد در صد نامزدی که نامش روی برگه رای‌گیری نوشته‌شده را تائید کرده‌اند.

ناظران در کره جنوبی تردیدی ندارند که کیم جونگ اون نزدیکان خود را برای شورای عالی خلق تعیین کرده است. اعضای شورای عالی خلق معمولا یک یا دو بار در سال نشست برگزار می‌کنند تا تصمیماتی را که قبلا توسط حزب حاکم به رهبری کیم جونگ اون گرفته شده را تصویب کنند.

سازمان ملل متحد علیه کره شمالی به خاطر برنامه اتمی این کشور تحریم‌های سختی اعمال کرده است.

دومین نشست کیم یونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم در اواخر ماه فوریه ۲۰۱۹ در هانوی بدون صدور بیانیه نهایی به پایان رسید. در مورد مسائل کلیدی خلع سلاح هسته‌ای در کره شمالی و کاهش فشار و تحریم‌های آمریکا علیه این کشور توافقی حاصل نشده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy