رونمایی از مرجان شیخ الاسلام اختلاسگر قرارگاه خاتم و فراری به کانادا

449
رونمایی از مرجان شیخ الاسلام اختلاسگر قرارگاه خاتم و فراری به کانادا
رونمایی از مرجان شیخ الاسلام اختلاسگر قرارگاه خاتم و فراری به کانادا

شرکت نفت و گاز سپانیر وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا مبادرت به عقد قرارداد با فردی مشکوک به نام مرجان شیخ الاسلام آل آقا کرده و این فرد با گرفتن پول های فراوان از کشور متواری شده و به کانادا گریخته است.

مرجان شیخ الاسلام که دارای مالکیت شرکتهای آرام و دنیز در ترکیه است و متارکه کرده، با داشتن چندین فرزند برای اینکه سرپوشی بر کلاه برداری هایش بگذارد به کاناد گریخته است.

آقای خ. ع. (اسمش را بابت اینکه آبرویش نرود نمی‌آورند خودی است) از طرف شرکت نفت و گاز سپانیر طرف قرارداد با این خانم بوده است که هم اکنون از طریق مراجع قضایی در بازداشت به سر می برد.

این پرونده که هم اکنون در دادسرای پولی و بانکی دارای پروند قضایی است نشان می دهند که خانم شیخ الاسلام بابت عقد قراردادهایی که انجام نداده، رقم عمده ای به قرارگاه بدهی دارد و هم اکنون نیز از کشور خارج و متواری و مقیم کشور کانادا شده است.

مرجان شیخ الاسلام مدیرعامل سابق خبرگزاری میراث فرهنگی است.

او در دوره خاتمی از جناح اصلاح‌طلب بود اما بعد از روی کار آمدن احمدی‌نژاد در چرخشی ۱۸۰درجه‌ای به اصولگرایان نزدیک شد و حتی نامش در فهرست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی قرار گرفت.

هم‌زمان وارد تجارت با شرکت‌های متعلق به سپاه پاسداران شده بود ناگهان به ثروتی قابل توجه رسید و از ایران خارج شد.

او مدتی را در ترکیه سپری کرد و ثروت چندین میلیون دلاری خود را صرف سرمایه‌گذاری در این کشور در حوزه‌های مختلف کرد. خرید شبکه‌های تلویزیونی ترک یکی از این حوزه‌ها بود.

وی بعد از مدتی سر از کانادا در آورد و هم‌اکنون در تورنتو زندگی می‌کند.

مرجان شیخ الاسلام آل آقا طرف قرارداد شرکت سپانیر، زیرمجموعه قرارگاه خاتم، برای دور زدن تحریمها بوده و‌ با گرفتن مبالغی هنگفت و انجام ندادن تعهداتش از ایران خارج و شریک کاری و همسر خلجی است.

‏رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران در حالی در مورد مرجان شیخ‌الاسلامی سکوت کرده‌اند که این گزارشها در مورد او موجود بوده و بعلت سابقه رسانه‌ای، او چهره بسیار آشنایی برای اهل خبر بوده است؛ خصوصا برای مسیح علی نژاد!

مطابق آنچه در کتاب خاطرات مسیح علینژاد نوشته شده او کارآموز مرجان شیخ الاسلام بود و بدون داشتن هیچ سابقه‌ای توسط او برکشیده شد و خبرنگار پارلمانی شد.

شیخ الاسلامی زمانی که یک‌شبه دبیر گروه خلق‌الساعه پارلمانی روزنامه همبستگی در سال ۸۰ شد، به گفته همکارانش با ماشین و راننده وزارت ارشاد، متعلق به محل کار همسر سابقش، رفت‌وآمد می‌کرد …

مرجان شیخ الاسلام بزرگترین اختلاسگر تاریخ ایران است که پرونده‌ی فساد ۶٫۶ میلیارد یورویی او ۱۵ اسفند ۱۳۹۷در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفاسد اقتصادی توسط قاضی “مسعودی مقام” آغاز شد.

 اکنون او در کانادا اقامت دارد و دارای اموال زیادی از جمله یک ویلای چند میلیاردی در واشنگتن دی‌سی آمریکا است.

اما این بخش کوچکی از اطلاعاتی است که از این فرد، شنیده شده. او مدیرمسئول خبرگزاری میراث و در عین‌ حال مشغول لابی نفتی با بقایی و تیم احمدی ‌نژاد بود. هم‌زمان به ‌عنوان خبرنگار پارلمانی روزنامه همبستگی مشغول به فعالیت بود.

جالب ‌تر آنکه مسیح علی‌نژاد، خبرنگار آزاد که اکنون آن ‌سوی مرزها فعالیت می‌کند، در کتاب معروف خود با نام «باد در موهایم» نوشته: «مرجان شیخ‌الاسلامی، دبیر سیاسی روزنامه همبستگی، مرا زیر بال‌ و پر گرفت».

این در حالی است که او در مجلس ششم در فهرست اصلاح‌ طلبان به ‌عنوان عضو جبهه مشارکت قرار داشت و در مجلس هشتم، در فهرست ائتلافی اصولگرایان! این ‌گونه که سابقه او نشان می‌دهد، روابط او محدود به یک طیف خاص سیاسی نبود و به‌‌نوعی با نزدیکی به گروه ‌های سیاسی، اهداف خود را پیگیری می‌کرد.

خروج ارز از کشور به بهانه دورزدن تحریم ‌ها

جزئیات این دادگاه که در روز چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد، نشان می‌دهد که متهمان به ‌عنوان مدیران شرکت و خریداران آنها که از خریداران خارجی بودند، پول ‌های کلان دریافت می‌کردند و تحت عنوان دورزدن تحریم‌ها،‌ شرکت ‌هایی را در خارج تأسیس کرده و مابه ‌التفاوت منشأ ارز داخلی را به نفع خود تصاحب می‌کردند.

حسینی، نماینده دادستان، در قرائت کیفرخواست گفت: شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو ارز حاصل از فروش محصولات بوده که ثابت شده است و متهمان عواید حاصل از مبلغ فوق را به‌ علاوه پورسانت ‌هایی دریافت کرده‌اند.

نماینده دادستان با اشاره به این پرونده ۷۰۰ صفحه‌ای گفت: در این پرونده، رضا حمزه‌لو، مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی، متهم به مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور به مبلغ شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ هفت میلیون و ۶۵ هزار یورو و هشت میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار بوده است.

نماینده دادستان در ادامه اتهام متهمان را این‌گونه بیان کرد: محسن احمدیان، بازنشسته پتروشیمی، به مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۱۵ میلیون دلار و ۵۰۰ هزار یورو متهم است.

همچنین عباسی صمیمی، عضو هیئت‌مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی، متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۳۱۸ میلیارد و ۶۳۷ میلیون و ۲۷۵ هزار ریال،

مرجان شیخ الاسلام متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال نامشروع به مبلغ هفت میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و هشت میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار،

سیدامین قرشی ‌سروستانی متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۳۱۸ میلیارد و ۶۳۷ میلیون و ۲۷۵ هزار ریال و

علیرضا رحمانی متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال از طریق نامشروع هستند.

مصطفی تهرانی ‌صفا، بازنشسته و عضو هیئت‌ مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم است به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۴۱ هزار و صد یورو.

سام ساعدیان متهم است به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال نامشروع به مبلغ پنج میلیارد و ۴۹ میلیون ریال،

معصومه دری، مدیرعامل شرکت بازرگانی دفتر دوبی، متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و معاونت در تحصیل مال از طریق نامشروع،

محمدحسین شیرعلی متهم است به معاونت در نظام اقتصادی کشور و معاونت در تحصیل مال از طریق نامشروع و همچنین تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ هشت میلیون دلار.

سعید خیری‌زاده، فرزند سیدمراد، متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال از طریق نامشروع که این سه نفر که در معاونت یادشده، جرمشان فراتر از معاونت است و اقدام آنها در حد مباشرت و شرکت در جرم و ردیف ۸ متهم دیگر است.

ابوالفضل شمس‌ آبادی متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع،

سیدعلیرضا حسینی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شانگهای متهم است به معاونت در اخلال در نظام کلان اقتصادی و معاونت در تحصیل مال از طریق نامشروع و متهم دیگر

علی‌اشرف ریاحی متهم است به معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع.

نماینده دادستان در توضیح چگونگی عملکرد این متهمان توضیح می‌دهد:

متهمان با سوء استفاده از تحریم‌های بانکی و با معرفی شرکت ‌های خود به خریداران خارجی اقدام به انتقال منابع ارزی حاصل از صادرات محصولات شرکت‌ های پتروشیمی به حساب‌های شرکت خود در خارج از کشور کرده و با تصاحب ارز‌های حاصل از محصولات شرکت‌های شاکی در خارج به نفع خود و با عدم تحویل ارز‌ها به صاحبان محصولات پتروشیمی باعث ناترازی موازنه ارزی کشور شده‌اند.

متهمان مبالغ فروش محصولات پتروشیمی را وارد کشور نکرده‌اند و با تصاحب ارز‌های حاصل از صادرات آن را به ریال تسویه کرده‌اند.

اقدام آنها بیانگر این است که مجموع ارز‌های حاصل از صادرات که با مشارکت یا معاونت متهمان بوده برابر با شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو بوده است.

منبع: روزنامه شرق

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy