ستاره های زن جودو جهان در نخستین روز خوش درخشیدند

9

رقابت های جودو جایزه بزرگ مراکش روز جمعه همزمان با روز جهانی زن در مراکش استارت خورد و ستاره های زن جودو جهان در نخستین روز عملکرد درخشانی از خود به نمایش گذاشتند.

بهترین جودوکار زن

اماندین بوشار، جودوکار زن فرانسوی از جمله درخشانترین جودوکاران روز نخست این تورنمنت بود. بوشار که رتبه یک جهانی را با خود یدک می کشد در رقابت های وزن منهای ۵۲ کیلوگرم خوش درخشید و عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را از آن خود کرد.

جودوکار فرانسوی در فینال این وزن آنا پرز، حریف اسپانیایی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

اماندین بوشار پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «آنا یکی از بهترین دوستان من است. وقتی در بازیهای المپیک ریو شرکت نداشتم در اسپانیا همراه آنا بودم و با هم تمرین می کردیم. ما ارتباط دوستانه بسیار خوبی با هم داریم. من قبل از این تورنمنت در اسپانیا بودم و با آنا در باره مبارزه فینال صحبت کرده بودم. اینکه هر دو به فینال رسیدیم بسیار جالب بود. او مثل یکی از اعضای خانواده من است. من نزدیکان زیادی در اسپانیا دارم و او یکی از آنهاست. ما هر دو از مبارزه فینال لذت بردیم. اینکه هر دو در این مسابقات صاحب مدال شدیم جای خوشحالی دارد. مهم تر از همه این است که هر دو توانستیم امتیاز لازم برای شرکت در بازیهای المپیک را دریافت کنیم. حالا باید چشم به سال آینده و مسابقات آینده بدوزیم.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy