۷۲روز در قرنطینه تنبیهی زندان اردبیل و بی‌خبری کامل از صابر ملک‌رئیسی

38
۷۲روز در قرنطینه تنبیهی زندان اردبیل و بی‌خبری کامل از صابر ملک‌رئیسی
۷۲روز در قرنطینه تنبیهی زندان اردبیل و بی‌خبری کامل از صابر ملک‌رئیسی

محمدصابر ملک‌رئیسی و شیراحمد شیرانی، دو زندانی سیاسی تبعیدی در زندان اردبیل با گذشت بیش از ۷۰روز از قرنطینه تنبیهی ، کماکان در وضعیت نامشخص و در بی خبری بسر می‌ برند.

آنها از زمان تبعید به قرنطینه اجازه تماس یا ملاقات با خانواده‌های خود را نیافته اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده این زندانیان، مسئولین زندان تاکنون پاسخ روشنی در ارتباط با وضعیت آنها نداده‌اند و نزدیک به ۲ ماه و نیم بی‌خبری از وضعیت ملک رئیسی و شیرانی باعث افزایش نگرانی خانواده آنها شده است”.

با گشوده شدن یک پرونده  روز شنبه هفته گذشته ۴ اسفندماه شیراحمد شیرانی و روز یکشنبه ۵ اسفندماه محمدصابر ملک رئیسی به دادگاه منتقل شده و مجددا به قرنطینه تنبیهی بازگردانده شده‌اند.

نگهداری طولانی مدت آنها در قرنطینه و محروم کردن آنها از تماس با خانواده های خود بدون حکم مشخص قضایی یا انضباطی خلاف آیین نامه های مدون سازمان زندانها و مصداق رفتار سلیقه ای مسئولین زندان محسوب می شود.

محمدصابر ملک‌رئیسی در تاریخ دوم مهر ماه ۱۳۸۸در سن ۱۵ سالگی بازداشت و پس از یک سال از بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان به زندان زاهدان و پس از محاکمه به زندان اردبیل تبعید شده است.

در زندانهای مختلف مامورین زندان با این زندانی جوان بدرفتاری میکنند و او تا کنون تجربه شکنجه‌های وحشیانه از قبیل اقرار گیری با تخت معجزه و نگهداری به صورت عریان در هوای بسیار سرد در محوطه با دست و پای زنجیر شده و گرسنگی دادن را داشته است.

محمد صابر ملک رئیسی زندانی جوان همواره صدای حق خواهی خود را به بیرون از دیوارهای زندان رسانده است.

محمدصابر ملک رئیسی در نامه هایش گفته به خاطر فعالیت‌های یکی از برادرانش و در حالی که دستگاه امنیتی دسترسی به برادرش نداشت به عنوان “گروگان “دستگیر شده است.

دیگر زندانی مورد اشاره این گزارش شیراحمد شیرانی است، آقای شیرانی ۳۵ ساله، فرزند چاکر، اهل زاهدان و ساکن تهران، در تاریخ ۱۳ خرداد ۷۹ توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت و به مدت ۲ سال در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مورد بازجویی و شکنجه قرار داشته است.

وی نهایتا در یک دادگاه پر ابهام به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق محاربه به تحمل ۲۲ سال حبس در تبعید محکوم شد.

محمدصابر ملک رئیسی، که در تاریخ ۳ دی‌ماه سال جاری با دستور قضایی به قرنطینه زندان تبعید شد. همچنین شیراحمد شیرانی دیگر زندانی محبوس در این زندان نیز که در تاریخ ۲ دی‌ماه پس از بازجویی به بند بازگردانده شده بود، در تاریخ ۵ دی ماه به قرنطینه تنبیهی این زندان تبعید شد.

این دو نفر به  “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” از طریق نشر اخبار خود و سایر زندانیان در شبکه‌های معاند در جهت تخریب نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy