تبریک ۸مارس آتنا دائمی به زنان ایران که همه حق و حقوقشان انکار میشود

79
تبریک ۸مارس آتنا دائمی به زنان ایران که همه حق و حقوقشان انکار میشود
تبریک ۸مارس آتنا دائمی به زنان ایران که همه حق و حقوقشان انکار میشود

 نامه تبریک ۸مارس زندانی سیاسی و فعال مدنی آتنا دائمی  رو به زنان ایران که تمام حق و حقوقشان انکار میشود:

آتنا دائمی، فعال حقوق بشر که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند برای تبریک ۸مارس در نامه سرگشاده‌ای  نوشت:

این فعال مدنی در این نامه به مواردی همچون زندانی شدن فعالان حقوق زنان، نابرابری زن و مرد، پوشش اختیاری، آزار جنسی زنان و خشونت‌های خانگی اشاره کرده است.

در بخشی از این نامه آمده است: «روز جهانی زن است و من چیزی جز تیره روزی‌های زنان زندان قرچک به ذهنم راه نمی‌یابد و البته زندانی که فقط در جاده ورامین نیست بلکه در خانه‌ها و در دل‌های اکثر زنان ایران است.

۸ مارس را به تمام زنان ایران که با تمام حق و حقوقشان انکار می‌شوند تبریک می‌گویم، باشد که از تاریخ پیشینیان خود درس بگیریم و برای رسیدن به آنچه که باید تلاش بیشتری کنیم.»

آتنا دائمی در تاریخ ۲۹ مهرماه ۱۳۹۳ بازداشت شده و از شش آذرماه سال ۹۵ تاکنون بدون حتی یک روز مرخصی حکم زندان ۵ ساله خود را سپری می‌کند.

یادآوری میشود آتنا دائمی پس از اعلام همبستگی با قیام مردم ایران روز چهارشنبه ۴بهمن ماه پس از ضرب و شتم شدید به زندان قرچک ورامین منتقل شد و مدتی را در زندان قرچک ورامین بسر برد. آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی مدتی را در اعتصاب تر و خشک سپری کردند تا سرانجام مجددا به زندان اوین منتقل شدند.

روز هشتم مارس بر آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی و تمام زندانیان سیاسی زن مبارک باد به امید روزی که آرزوهای خوبشان محقق شود.

 تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy