کیمبرلی برایر از افزایش لغو روادید مرتبط با حلقه رژیم نیکلاس مادورو خبر داد

16
کیمبرلی برایر از افزایش لغو روادید مرتبط با حلقه رژیم نیکلاس مادورو در ونزوئلا خبر داد
کیمبرلی برایر از افزایش لغو روادید مرتبط با حلقه رژیم نیکلاس مادورو در ونزوئلا خبر داد

«کیمبرلی برایر» از مقامات وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه از افزایش لغو روادید مرتبط با حلقه رژیم نیکلاس مادورو در ونزوئلا خبر داد.معاون وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی در پیامی در توئیتر با اعلام لغو ۷۷ ویزای دیگر، نوشت که شمار لغو روادید سران رژیم مادورو به ۲۵۰ رسیده است.

وی در این پیام گفته است:‌ «ما رژیم مادورو را تا زمان بازگشت کامل دموکراسی و آزادی به ونزوئلا، مسئول و پاسخگو نگه خواهیم داشت.»ایالات متحده آمریکا و حدود ۶۰ کشور جهان ریاست جمهوری موقت و مشروع خوان گوایدو در ونزوئلا را به رسمیت شناخته‌اند.

بیشتربخوانید

خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا از اروپا خواسته تا تحریم‌های مالی علیه نیکلاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا را سخت‌تر کند. این نخستین واکنش رئیس جمهوری موقت خودخوانده ونزوئلا به اخراج سفیر آلمان از این کشور است.

نیکلاس مادورو روز چهارشنبه با متهم کردن دانیل کرینر، سفیر آلمان به «دخالت در امور داخلی» ونزوئلا، به وی ۴۸ ساعت فرصت داد تا این کشور را ترک کند.

گوایدو در گفت‌وگو با هفته‌نامه آلمانی اشپیگل در این باره تاکید کرد: «کشورهای اروپایی باید تحریم‌های مالی علیه رژیم مادورو را تقویت کنند. جامعه بین‌المللی نباید اجازه دهد منابع مالی ونزوئلا هزینه کشتن مخالفان و مردم بیگناه شود.»

تقدیر گوایدو از آلمان

گوایدو با تقدیر از آلمان برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا به اشپیگل گفت: «مادورو به شکل غیر قانونی خودش را در مقام ریاست‌جمهوری نگه داشته است. او مشروعیت قانونی ندارد تا سفیر یک کشور را عنصر نامطلوب بخواند. رژیم نه تنها با کلام سفیر را تهدید کرده که به نحوی تمامیت فیزیکی او نیز تهدید شده است.»

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به اخراج سفیر این کشور از ونزوئلا گفته بود که چنین تصمیم‌هایی تنها شرایط را وخیم‌تر می‌کند.

خوان گوایدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا اواخر ماه ژانویه خود را به عنوان رییس‌جمهوری موقت این کشور معرفی کرد. این اقدام با استقبال ایالات متحده، اکثریت قریب به اتفاق کشورهای قاره آمریکا و دولت‌های اروپایی مواجه شد. در مقابل روسیه، چین، ترکیه و ایران و برخی دیگر کشورها با اعلام پشتیبانی از ادامه کار دولت نیکلاس مادورو، هواداران تغییر رژیم در این کشور را به دخالت در سیاست داخلی ونزوئلا متهم می‌کنند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy