سرنوشت دردناک نظامی آمریکایی که دوست دختر ایرانی برایش رقم زد

279
سرنوشت دردناک نظامی آمریکایی که دوست دختر ایرانی برایش رقم زد
سرنوشت دردناک نظامی آمریکایی که دوست دختر ایرانی برایش رقم زد

مادر مایکل وایت شهروند آمریکایی که برای ملاقات دوست دختر ایرانی به مشهد آمده و بازداشت شده است گفت: فرزندش پس از بازداشت در ایران کتک خورده است، پولهایش را گرفته اند و او پولی برای استخدام وکیل ندارد بعلاوه اصلا نمیداند به چه جرمی بازداشت شده است.

مادر آقای وایت که به نیویورک تایمز گفته است:‌ فرزندش در این مدت دست کم دو بار در دادگاه حاضر شده و وضعیت جسمی او هم بدتر از پیش شده است.

خانم وایت پیشتر به نیویورک تایمز گفته است پسرش تابستان سال جاری برای چندمین بار به ایران سفر کرده بود تا دوست دختر ایرانی ‌خود را ببیند، و او را با خود به آمریکا بیاورد. اما هرگز به پرواز بازگشت خود نرسیده است.

مایکل وایت قرار بوده ۶ تیرماه از دبی به آمریکا پرواز کند. به نوشته نیویورک تایمز، او در مشهد بازداشت شده و از آن زمان تاکنون در زندان وکیل آباد به سر می برد.

مادر او که خبر ناپدید شدن پسرش را به وزارت خارجه آمریکا اطلاع داده، به نیویورک تایمز گفته است که تا مدتی نمی دانسته چه بر سر پسرش آمده است تا اینکه مقامات وزارت خارجه آمریکا به او خبر دادند که پسرش در ایران زندانی است.

مایکل وایت که سابقه خدمت در نیروی دریایی آمریکا را دارد، به گفته مادرش “پنج یا شش بار” برای دیدار با زنی که او دوست دختر ایرانی خود معرفی ‌کرده‌ به ایران سفر کرده بود.

وزارت خارجه آمریکا پیش از این با انتشار بیانیه کوتاهی اعلام کرده که از بازداشت یک شهروند آمریکایی دیگر در ایران مطلع است اما از او نام نبرده است.

دستکم ۴ شهروند آمریکایی و ۱ مقیم قانونی ایالات متحده در حال حاضر در ایران در زندان به سر می برند.

پشت‌پرده بازداشت نظامی سابق آمریکا دوست دختر ایرانی بود یا شاکی خصوصی

دوست دختر ایرانی باعث استعفای وزیر شیلات نروژ شد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy