انتصاب رئیسی ، نشان‌دهنده وحشت ولی فقیه از سال پیش رو و مرحله سرنگونیست

192
انتصاب رئیسی ، نشان‌دهنده وحشت ولی فقیه از سال پیش رو و مرحله سرنگونیست
انتصاب رئیسی ، نشان‌دهنده وحشت ولی فقیه از سال پیش رو و مرحله سرنگونیست

امروز پنجشنبه ۱۶اسفند ۹۷ علی خامنه‌ای طی حکمی انتصاب رئیسی را علنی کرد و او را به ریاست قوه قضاییه منصوب کرد.

وی در این حکم از «فقاهت، دانش، تجربه، سلامت، امانت و کارآمدی رئیسی قاتل سی هزار زندانی سیاسی در مقاطع گوناگون خدمت و سوابق طولانی وی»، به‌عنوان دلایل این انتخاب یاد کرد.

انتصاب رئیسی نشان‌دهنده وحشت رژیم از گسترش مقاومت در مرحله سرنگونی است.

به این وسیله درصدد است با ارعاب و وحشت در مقابل سرنگونی محتوم خود سد ببندد.

رئیسی کسی است که حتی جانشین خمینی، آیت الله منتظری در بحبوحه قتل‌عام زندانیان سیاسی او و سه نفر دیگر از مجریان قتل‌عام را مخاطب قرار داد و به‌عنوان بزرگترین جنایتکاران از آنان اسم برد.

از آنجا که رئیسی علاوه بر ارتکاب جنایت بزرگ در قتل‌عام سال ۱۳۶۷، یک آخوند دون پایه و بیسواد و تحت‌امر خامنه‌ای است و از بیست سالگی در دستگاه سرکوب رژیم مشغول خدمت بوده، پذیرش او به‌عنوان رئیس دستگاه قضایی رژیم برای بسیاری از آخوندهای حکومتی غیرقابل قبول است.

آنها در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ به‌رغم فشارهای خامنه‌ای حاضر نشدند از رئیسی حمایت کنند.

روحانی رقیب انتخاباتی رئیسی نیر در همان زمان گفت او از کسانی است که«در طول ۳۸سال فقط اعدام و زندان بلد بودند».

محمد جواد اکبرین در همین رابطه مینویسد:‌ ابراهیم رئیسی از مشهد به تهران برمی‌گردد تا از فردا رئیس قوه قضائیه باشد.

رهبری در حکم انتصابش نوشته که توقع دارد با آمدن رئیسی «دستگاه عدالت با نَفَسی تازه» اداره شود؛ اما طی ۱۰سال که او «معاون اول قوه قضائیه» بود چه ویژگی متفاوتی با رؤسای خود داشت که حالا قرار است «نفسِ تازه» بیاورد؟

وقتی فاجعه کهریزک اتفاق افتاد که در آن چند جوان زیر شکنجه جان دادند رئیسی معاون اول قوه قضائیه بود.

ماهها بعد در ۱۳بهمن۸۸ وقتی درباره سرنوشت پرونده کهریزک از او پرسیدند گفت: “این یک مسئله‌ی حاشیه‌ای است و متن اصلی، ظلم بزرگ به نظام اسلامی است”.

برای رئیس جدید قوه قضائیه هم «متن اصلی، نظام اسلامی است» نه اجرای عدالت.

همین دو شب پیش در آستانه‌ی ریاستش گفت: «جریان استکباری با استفاده از ابزار رسانه‌ای و فضای ارتباطی و دیجیتالی به دنبال گسترش نگاه الحادی خود هستند.

امروزه جامعه ما در مواجهه با شبیخون فرهنگی قرار دارد» (خبرگزاری مهر). راستش اگر به «شبیخون فرهنگی» باور داشته باشیم بدترین شبیخون که در تاریخ کشورمان اتفاق افتاد رسیدن این جماعت به قدرت بود؛ راهزنانی که هنری جز نقشه کشیدن برای «فضای ارتباطی و دیجیتالی» و بستن و ریختن و تاختن “به نام خدا” ندارند.

در آخرین انتخابات ریاست جمهوری، او نه چهره‌ای اقتصادی بود نه یک سیاستمدار.

بلکه به عنوان یک چهره شناخته‌شده‌ی قضائی وارد رقابت‌های انتخاباتی شد و اتفاقا همان پیشینه و کارنامه‌ی قضائی‌اش، مهمترین دلیل شکست او در انتخابات شد؛ و حالا درست به ریاستِ همان نقطه‌ای از قدرت منصوب شده که به خاطرش از مردم «نه» شنید!

نفس عدالت در این نظام به شماره افتاده و ابراهیم رئیسی بخشی از حلقه‌ی مسئولان ارشدی است که این بلا را بر سر عدلیه آورده‌اند و نشاندنش بر این جایگاه، نه تنها «نفسِ تازه» نمی‌آورد بلکه اندک نفس‌های باقیمانده در آن را می‌بُرد و می‌بَرد.

و درست به همین دلیل انتصاب رئیسی بیش‌از‌پیش هر گونه معامله و رابطه با فاشیسم دینی را نامشروع می‌سازد و نشان می‌دهد که این رژیم و تمامی مقامات ارشد آن مانند ولی‌فقیه، رئیس‌جمهور و رئیس قضاییه آن جنایتکاران علیه بشریت هستند. و این نظام در تمامیت آن نامشروع است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy