روایت هولناک از گورستان خاوران کلاغ‌های زیادی روی اجساد بودند!

141

روایت خانم خاطره معینی یکی از شاهدان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷توسط جنایتکاران در گورستان خاوران تهران!

پس از مدتی قطع ملاقات زندانیان سیاسی خانواده‌ها به کشتار در زندان مشکوک شده بودند. آنها از طریق کانالهای مردمی شنیده بودند که کامیونهایی شبانه به گورستان خاوران که مربوط به ارامنه است تردد میکند به همین دلیل خانواده‌ها که نمیتوانستند به ملاقات فرزندانشان بروند با نگرانی به این محل رفته و آنجا را چک میکنند!

روایت زیر از زبان یکی از شاهدان قتل عام زندانیان است.

به گورستان خاوران رفتیم دیدیم یک قسمت از خاوران خیلی تغییر کرده و عوض شده!

حدود دوازده الی ۱۳ نفر بودیم. بیشتر مادر بودند و خواهران بزرگ ما وارد شدیم قسمت بالا دیدیم که پلاستیکهای سیاه رنگی از زیر خاکها زده بیرون و کلاغهای زیادی جمع شدن روی زمین و تکه های لباس از زیر خاک زده بیرون . ما گیچ و منگ بودیم یعنی چی! یعنی اینا بچه های ما هستن؟

اینا عزیزای ما هستن که اینطوری انداختنشون اینجا توی این کانالا یعنی امکان داره که یک همچین بلایی رو سر این بچه ها آورده باشن؟

من همونجا خانواده ها حالت عادی نداشتن! بخصوص مادرها شروع کردن زمین را کندن!‌نمی‌دونستم من چون سنم کم بود نمیدونستم باید چیکار کنم میترسیدم که یک صحنه ای رو چون قبلا خواهرم جنازه بهروز رو دیده بود نمیخواستم ببینم فکر میکردم شاید اولین نفر اون باشه

خواهرم مادرم دست کشید یک تکه شلوار کرم رنگ از زیر خاک کشید بیرون گفت خاطره بیا کمکم کن پیدایش کردم گفتم من کشیدم بیرون دیدم جدا شد. جسدها از هم دیگه جدا شد. کنده میشد گفتم نه نکنیم این کار رو نکنیم. زمین پر بود تمام تکه به تکه روی هم انداخته بودند. یک تکه دست یک تکه پا.

فقط اونجا یکی از مادرها شاید واقعا عاقلانه برخورد کرد با اونهمه فشاری که روش بود! گفت جداشون نکنید این بچه ها با هم بودن بذارین تا آخر هم با هم باشند بگذارید کنار هم باشند فقط کمک کنید روشون خاک بریزیم کلاغا نتونن بدن بچه های ما رو بخورن!

لینکهای مرتبط

قتل‌عام ۶۷ خاوران زخمی چرکین بر سینه تهران که خوب نمیشود

نقشه گورهای دسته جمعی زندانیان سیاسی در ایران رونمایی شد

همه فریاد میزدند! برگشتیم، نگاه کردیم دستى از خاک بیرون زده

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy