جزییات حادثه سقوط بالگرد هوانیروز – کشته شدگان قابل شناسایی نیستند

84
جزییات حادثه سقوط بالگرد هوانیروز - کشته شدگان قابل شناسایی نیستند
جزییات حادثه سقوط بالگرد هوانیروز - کشته شدگان قابل شناسایی نیستند
ساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز ۱۳ اسفند۹۷ سخنگوی سازمان اورژانس کشور از سقوط بالگرد امدادی اورژانس در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: یک فروند هیلکوپتر اورژانس متعلق به استان پیش از ظهر امروز در شهرستان کیار دچار حادثه شد و  سقوط کرد.
مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری بیان کرد گفت: این بالگرد اورژانس برای اعزام بیمار از روستای دهدلی یکی از روستا‌های صعب‌العبور شهرستان اردل اعزام شده بود که قبل از رسیدن به محل ماموریت دچار سانحه شد و  تمام سرنشینان این بالگرد جان باخته‌اند.
در این حادثه ۳ نفر از کادر پرواز هوانیروز ارتش و دو نفر تکنسین فوریت‌های پزشکی جان باختند.
اسامی جانباختگان این حادثه عبارتند از: رسول طاهری ۳۱ ساله کارشناس فوریت‌ها و ستار کاویانی ۳۹ ساله کارشناس فوریت‌ها، سرهنگ مسعودخواجوی، سروان علی ودعی و استوار علی اشرفی بودند.
این حادثه پس از آن رخ داد که بالگرد در دامنه کوه روستایی در ۳۰ کیلومتری شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری به کابلهای فشار قوی برق برخورد و سقوط کرد.
به گفته شاهدین تمامی اجساد سوخته اند و  تلاش برای خروج باقیمانده اجساد توسط نیروهای امدادی در جریان است.
مسئول روابط عمومی اورژانس چهارمحال و بختیاری گفت: اجساد جانباختگان به دلیل سوختگی شدید برای شناسایی به پزشکی قانونی مرکز استان منتقل شدند.
سید مجتبی خالدی در این باره گفت: یکی از بالگرد‌های اورژانس در ساعت ۱۱:۱۹ دقیقه جهت خدمات‌رسانی به مادری باردار به پرواز درآمده بود، اما دقایقی بعد از پرواز و قبل از اینکه به مقصد برسد، در دامنه کوه و روستایی در ۳۰ کیلومتری شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری دچار حادثه شد و سقوط کرد.
به گفته خالدی، این بالگرد استیجاری از هوانیروز بوده است.
پیش از این رئیس جعیت هلال احمر از اضافه شدن ۳ فروند بالگرد به ناوگان هلال احمر تا پایان سال ؛ ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای کم داریم.
لینک مشابه
یادآوری میشود ۲۵دیماه یک هواپیمای باربری جمهوری اسلامی با ۱۶سرنشین که سیزده تن آنها از فرماندهان ارتش بودند، سقوط کرد و  ابهامات زیادی را در پی داشت.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy