واقعیت‌هایی از داخل ایران – کمبود حداقل ۲۷۰ آمبولانس در تهران

15
واقعیت‌هایی از داخل ایران - کمبود حداقل ۲۷۰ آمبولانس در تهران
پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران درباره کمبود آمبولانس و استانداردهای ایمنی و اورژانس در شهر تهران گفت: شهر تهران با احتساب جمعیت شناور و شهرهای اطراف حدود ۱۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ما براساس استانداردهای جهانی در ازای هر ۲۰ هزار نفر جمعیت به یک دستگاه آمبولانس نیاز داریم یعنی باید در شهر تهران حدود ۵۰۰ دستگاه آمبولانس داشته باشیم و این درحالی است که تعداد آمبولانس‌های اورژانس در تهران تنها ۲۳۰ دستگاه است که تعدادی از آنها نیز فرسوده شده و نیاز به تعویض یا نوسازی دارند.
وی گفت: برابر استانداردها به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت باید یک فروند بالگرد امداد هوایی فعال باشد، اما در حال حاضر به جای ۱۴ بالگرد، تنها دو بالگرد داریم. همچنین تعداد موتورلانس‌های اورژانس نیز باید بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه باشد اما در حال حاضر این تعداد حدود ۲۵۰ دستگاه موتورآمبولانس است.
افزایش قیمت مسکن در پایتخت ایران
متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در بهمن‌ ماه امسال، ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۷ و ۸۵.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به ۹۳۰۰ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۹ و ۴۹.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.
در یازده ماهه سال ۱۳۹۷ نیز تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۱۱۴ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۳۲.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.
در این ماه، شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰.۴ درصد و ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.
صدای آمریکا
لینک مشابه

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy