پاناما در یک ضربه اقتصادی ۶۰کشتی ایرانی را از حمل پرچم پاناما محروم‌کرد

64
پاناما در یک ضربه اقتصادی60کشتی ایرانی را از حمل پرچم پاناما محروم کرد
پاناما در یک ضربه اقتصادی60کشتی ایرانی را از حمل پرچم پاناما محروم کرد

اداره دریانوردی پاناما (AMP) در همکاری با آمریکا در حمایت از تحریم‌های این کشور علیه ایران، ۶۰کشتی ایرانی را از حق برافراشتن پرچم پاناما محروم کرد.

خوآن کارلوس وارلا، رئیس‌جمهور پاناما در حکمی در ۴ فوریه به اداره دریانوردی پاناما، برای پایین آوردن پرچم این کشور از کشتی‌های دارای شرایط خاص مجوز قانونی داد.

به دنبال آن، این سازمان، پرچم پاناما را از ثبت ۶۰کشتی ایرانی حذف کرد.

کنسول‌های پاناما در سرتاسر جهان دستور گرفته‌اند که هیچ گونه پرداختی از کشتی‌هایی که از ایران یا شرکت‌های کشتیرانی این کشور می‌آیند، قبول نکنند.

ثبت پرچم پاناما، یکی از گسترده‌ترین‌ ثبت پرچم برای کشتی‌ها در جهان است و بیش از ۸ هزار کشتی در سرتاسر جهان تحت پرچم این کشور فعالیت می‌کنند.

پس از اینکه آمریکا در سال ۲۰۱۶، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد، شرکت ملی نفتکش ایران بیش از ۵۰ کشتی در پاناما ثبت کرد.

واشنگتن در می ۲۰۱۸ دوباره تحریم‌های ایران را بازگرداند.

فارس با تایید این خبر نوشت: اداره دریانوردی پاناما (AMP) در همکاری با آمریکا در حمایت از تحریم‌های این کشور علیه ایران، ۶۰کشتی ایرانی را از حق برافراشتن پرچم پاناما محروم کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آخرین مواضعش از هرچه تنگ‌تر کردن فشار اقتصادی بر رژیم ایران نام برده و گفته است که تلاش میکند اقتصاد ایران را از حرکت باز دارد و تا زمانیکه ملاهای رژیم جمهوری اسلامی سر عقل نیایند به اعمال فشار ادامه خواهد داد.

آقای ترامپ در یک توئیت به مناسبت ۲۲ بهمن نوشت: «۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب چهل سال شکست شده است. مردم ایران که مدت‌هاست در رنجند شایسته آینده روشن‌تری هستند».

دونالد ترامپ روز ۱۷ بهمن نیز در سخنرانی سالانه رئیس‌جمهوری آمریکا در کنگره، حکومت جمهوری اسلامی را «دولت اصلی حامی تروریسم» توصیف کرده و گفته بود دولت او برای مقابله با این حکومت «قاطع» است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy