دیوارنویسی دانشگاه ارومیه در دفاع از زندانی سیاسی عباس لسانی

45
شعار نویسی روی دیوارهای دانشگاه ارومیه در دفاع از عباس لسانی
شعار نویسی روی دیوارهای دانشگاه ارومیه در دفاع از عباس لسانی

درشامگاه ۴ اسفند ۹۷ دانشجویان دانشگاه سراسری ارومیه دراعتراض به بازداشت غیرقانونی عباس لسانی اقدام به دیوارنویسی گسترده روی دیوارهای محیط دانشگاه سراسری اورمیه کرده اند.

شعارهای دانشجویان روی دیوارهای دانشگاه :

“عباس لسانی را آزاد کنید”،”ما همه عباس لسانی هستیم”،”عباس لسانی آزاد اولسون”و…

فعالین شهر اورمیه پیشتر نیز در اعتراض به روند غیر قانونی نگهداری آقای لسانی و بی خبری از وضعیت ایشان اقدام به چاپ و نصب هزاران پوستر، پخش اعلامیه و دیوارنویسی های گسترده در سطح شهر اورمیه کرده بودند.

این فعال مدنی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه پس از حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. و برای چندین روز دست به اعتصاب غذا زد.

روز ۲۸بهمن عباس لسانی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد ولی همچنان محروم از ملاقات و تماس با خانواده میباشد.

منازل و محل کار دستکم دو تن از فعالین ترک (آذربایجانی) در شهر خوی مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

گفته می شود این اقدام در ارتباط با دیوارنویسی و نصب شعار نوشته هایی در سطح این شهر در حمایت از عباس لسانی، فعال سرشناس ترک بازداشتی صورت گرفته است.

علاوه بر دانشجویان ارومیه تعدادی از شهروندان اردبیلی در هفته‌های اخیر به طرق مختلف، از جمله دیوارنویسی و نصب شعار نوشته و پوسترهایی در سطح شهر خواهان آزادی عباس لسانی شده اند..

همچنین در جریان مسابقه فوتبال بین تیم‌های فوتبال تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران، هزاران تماشاگر حاضر در ورزشگاه تبریز با سر دادن شعارهایی خواستار آزادی عباس لسانی و زندانیان سیاسی شدند.

روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۹۷، شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز، درخواست واخواهی این شهروند را رد و محکومیت او به ۱۰ ماه حبس از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام” را تایید کرده است.

عباس لسانی، در زندان مرکزی اردبیل مورد تهدید قرار گرفته که به پرونده وی افزوده و به وی حکم ۲۵ ساله خواهند داد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy