در تنگنای اقتصادی کنیا هم حسابهای بازرگانان ایرانی را مسدود کرد

66
در تنگنای اقتصادی کنیا هم حسابهای بازرگانان ایرانی را مسدود کرد
در تنگنای اقتصادی کنیا هم حسابهای بازرگانان ایرانی را مسدود کرد

یک عضو کانون زنان بازرگان ایران به خبرگزاری به ایلنا گفت: تحریم‌ها باعث شده که مشکلاتی برای بازرگانان ایرانی به وجود آید و امکان معامله مستقیم برای بازرگانان ایرانی دیگر وجود نداشته باشد به‌طوری که اخیراً کنیا حساب بازرگانان ایرانی حتی آنهایی که از سال‌ها قبل در این کشور حضور داشتند را مسدود کرده است.

لیلا فتحی، روز یکشنبه ۵ اسفند، با اشاره به این که تحریم‌ها باعث شده تا امکان معامله مستقیم برای بازرگانان ایرانی دیگر وجود نداشته باشد، گفته است:«برای صادرات کالا مجبور هستیم تمام اسناد را تغییر دهیم تا مبدا آن‌ها از ایران نباشد.»

وی اضافه میکند: این امر باعث بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود… و این کار برای شرکت‌های بزرگ هم‌چون پتروشیمی‌ها و خصولتی‌ها به صرفه است اما برای بخش خصوصی به سبب محدود بودن منابع طاقت‌فرسا است.

از طرف دیگر با توجه به عدم وجود صرافی در این حوزه مجبور هستیم با شرکتهایی که معمولاً از این حوزه روغن، چای یا آووکادو وارد می‌کنند کالا تهاتر کنیم.

وی افزود: با توجه به وضعیت موجود به‌نظر می‌رسد باید هر چه زودتر به سمت ارز دیجیتال برویم تا بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم و به صادرات به آفریقا ادامه بدهیم.

در یک تحول دیگر سفیر رژیم ایران در کنیا در تلاش برای آزاد کردن دو مأمور نیروی سپاه پاسداران از یک زندان در کنیا گیر افتاد.

این سفیر که هادی فرجوند نام دارد در حال تلاش برای آزاد کردن مامورهای سپاه از زندان این کشور گرفتار شد.

پلیس کنیا گفت: روز یکشنبه ۵اسفند ۹۷ هادی فرجوند سفیر رژیم ایران به‌دنبال تماسهای سطح بالا در دولت (کنیا) قصد داشت به‌طور غیرقانونی احمد ابوالفتحی محمد و منصور موسوی را از کنیا خارج کند.

پلیس کنیا به نشریه نیشن گفت سفیر رژیم ایران آن‌قدر نسبت به آزادی دو مأمور نیروی قدس مطمئن بود که از دفتر یک شرکت هواپیمایی سه بلیط برای خود و دو مأمور رژیم رزرو کرده بود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy