کشتن در اتاق گاز راه حل پیشنهادی مدیر دامپزشکی خوزستان برای سگ‌کشی

54
کشتن در اتاق گاز راه حل پیشنهادی مدیر دامپزشکی خوزستان برای سگ‌کشی
کشتن در اتاق گاز راه حل پیشنهادی مدیر دامپزشکی خوزستان برای سگ‌کشی

مدیرکل دامپزشکی خوزستان ۲راهکار عقیم سازی و نیز سگ‌کشی با استفاده از اتاق گاز را برای کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در خوزستان پیشنهاد کرد.

مصطفی کنارکوهی روز سه شنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی خوزستان در تالار شهید رجایی استانداری گفت: عقیم سازی سگ‌های ولگرد در دراز مدت می‌تواند در کنترل جمعیت سگ‌ها تاثیر گذار باشد اما اکنون برای کاهش جمعیت سگ‌های ولگرد و حفظ امنیت و سلامت مردم می‌توان با استفاده از اتاق گاز آنها را معدوم کرد.

درحالی این صحبت‌ها از سوی این مسئول دولتی در خوزستان عنوان شده است که فرماندار بندر ماهشهر از احتمال صدور مجوز سگ‌کشی سخن گفته بود و شهردار مسجد سلیمان از اجرای سگ‌کشی شبانه در این شهر خبر داده بود.

استاندار خوزستان در این جلسه گفته است: همان‌طور که شهرداری برای گرفتن حقوقش حکم قضایی می‌گیرد، دستگاه‌ها نیز برای انجام امور جامعه و مخصوصا سلامت مردم از این راه استفاده کنند.

شریعتی تاکید کرده است: اگر شهرداری‌ها به وظایف‌شان عمل نکنند مجبوریم از اهرم‌های دیگر استفاده کنیم.

در مصوبه سال ۱۳۸۷ وزارت کشور و ابلاغ مجدد آن در سال ۱۳۹۲ به شهرداری‌ها؛ اتلاف سگ‌ها ممنوع است.

هشتگرد کرج، یکی از همان شهرهاست؛ جایی که گفته می‌شود سگ‌ها در آن با سیانور هلاک می‌شوند.

در سال ۸۶، انجمن دوستداران حیوانات هشتگرد برای جلوگیری از آثار منفی اجرای طرح سگ کشی با هدف حمایت از حیوانات، اقدام به ایجاد پناهگاهی برای جمع‌آوری و نگهداری سگ‌های ولگرد کرد.

به نظر می‌رسید این کار آینده کم‌خطرتری برای حیوانات این منطقه به همراه داشته باشد اما گزارش‌های مردمی چیز دیگری را نشان می‌دهد.

یکی از فعالین حقوق حیوانات هشتگرد گفت: «از سال ۸۶ که ما به این شهر‌آمدیم مسوولان نابودی سگ‌ها، به طور علنی و با تفنگ این حیوانات را می‌کشتند. در صورتی که حیوان‌کشی در قانون اساسی جرم شناخته می‌شود….به شهرداری‌ها بودجه می‌دهند تا این حیوانات را عقیم و در پناهگاه‌های مختلف از آن‌ها نگهداری کنند اما شهرداری کار راحت و کم‌هزینه را انتخاب می‌کند.»

لینک مرتبط

نالا، سگ امیلیانو چشم انتظار صاحبش است.

هواپیمای حامل امیلیانو سالا، مهاجم ۲۸ ساله آرژانتینی باشگاه نانت فرانسه که برای امضای قرارداد به شهر کاردیف در ولز بریتانیا می رفت در کانال مانش ناپدید شده است. چند روز بعد جسد او را پیدا کردند و هنوز نالا سگ باوفایش در انتظارش نشسته است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy