برای حمله به ۱۶۸مسجد اهل سنت و کشتار سنی‌ها ابتدا حرمین سامرا منفجر شد

214
برای حمله به ۱۶۸مسجد اهل سنت و کشتار سنی‌ها ابتدا حرمین سامرا منفجر شد
برای حمله به ۱۶۸مسجد اهل سنت و کشتار سنی‌ها ابتدا حرمین سامرا منفجر شد

در اولین ساعات بامداد روز چهارشنبه سوم اسفند۱۳۸۴، جمهوری اسلامی در یک اقدام جنایتکارانه تروریستی، مبادرت به انفجار حرمین سامرا نمود.

بر اثر این انفجار، بخش بزرگی از گنبد مرقدهای امامان دهم و یازدهم شیعیان امام‌علی‌النقی و امام‌حسن عسگری تخریب شد.

روزنامه های حکومتی به صورت یکسان نوشتند:«حدود ساعت ۷ صبح تروریست‎های تکفیری وابسته به القاعده، به رهبری ابومصعب زرقاوی، با پوشیدن لباس نیروهای تکاور عراق، وارد حرم عسکریین شدند و اسلحه نگهبانان را مصادره و آنها را به همراه خادمان حرم، در یکی از غرفه‌های صحن زندانی کردند و با کارگذاری مواد منفجره TNT به وزن حدود ۲۰۰ کیلوگرم در داخل بنا، حرم مطهر را منفجر کردند.»

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران در اولین واکنش ضمن تسلیت این اقدام تروریستی به امام زمان، آیت الله خامنه‌ای و عموم مسلمانان جهان اعلام کرد: مسئول و مقصر مستقیم این حمله تروریستی را اشغالگران عراق هستند.

در همان روزها البته انگشت اتهام کسانی را نشان میداد که تلاش میکردند در عراق بین شیعه و سنی تفرقه افکنی و بهره برداری کنند.

و آن کسی نبود جز رژیم آخوندی که مردم عراق به‌خوبی با روشهای جنایتکارانه و تفرقه‌اندازانه آن آشنا بوده و هستند.

به‌دنبال انفجار تروریستی حرمین سامرا  بلافاصله یک کشتار فرقه‌یی برنامه‌ریزی‌شده درعراق و به‌ویژه در بغداد آغاز شد که طی آن تنها ظرف چند روز، بیش از ۱۶۸ مسجد اهل سنت با انواع سلاحهای سنگین و نیمه‌سنگین، تخریب و برخی از آنها باخاک یکسان شد.

این حادثه بیشتر مشخص میکرد که انفجار تروریستی حرمین سامرا به‌منظور دامن‌زدن به یک جنگ فرقه‌یی خطرناک که می‌تواند به یک جنگ داخلی تمام‌عیار تبدیل شود، برنامه‌ریزی شده است.

بلافاصله ایران اعلام آمادگی کرد و مرقد امامهای شیعه را از پول مردم ایران ساخت و تحویل داد.

این کار در سه نوبت انجام شد و رژیم ایران هم با کشتار اهل سنت و تفرقه افکنی در بین مردم عراق از آن بهره‌برداری کرد.

کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین در سال۱۳۸۹ش در قم استارت خورد.

به گفته لاجوردی، مسئول پروژه ساخت ضریح امامین عسکریین، در این‌ پروژه ۴ هزار و ۵۰۰ کیلو نقره، ۷۰ کیلو طلا و ۱۱ هزار کیلو چوب ساج استفاده شده است.

همچنین صندوقچه‌های قبور امام هادی(ع)، امام حسن عسکری(ع)، نرجس خاتون و حکیمه دختر امام جواد نیز طی دو سال کار در شیراز ساخته شد.

در همین راستا ساخت شش درب‌ طلا شامل چهار درب ورودی اصلی و دو درب ورودی داخل رواق‌ها نیز به اتمام رسیده است.

ژنرال جورج کیسی در سخنانش در مراسم ویلپنت پاریس در مارس ۲۰۰۶ می‌گوید:

«ما به عراق ميرفتيم نظرمان اين بود كه رژيم ايران به دنبال قرار گرفتن يك دولت دوست خودش در عراق است.

همچنين آنها خواهان شكست دولت آمريكا در تلاشهايش براي ايجاد يك دموكراسي باثبات در عراق بودند و آنها با آموزش و تسليح سازمانهاي تروريستي در عراق توليد بي‌ثباتي كردند.

براي ما از ابتدا روشن شد كه رابطه نزديكي بين نيروي قدس و شبه‌نظاميان شيعي وجود دارد. اما ما فهم درستي از تأثيرات كامل نفوذ (رژيم) ايران تا زمان واقعه بمبگذاري حرم عسگري در فوريه ۲۰۰۶ در سامرا نداشتيم.

به تدريج كه اطلاعات ما ارتقا پيدا كرد و ما حملات بيشتري روي شبه‌نظاميان مورد حمايت ايران انجام داديم، ما به يك نوع وسيله انفجاري رسيديم كه در ايران به صورت دست ساز توليد ميشد.

ما آخرين نوع آر.پي.جي. و خمپاره و راكتهايي را پيدا كرديم كه روي آنها فارسي نوشته شده بود و تاريخ ساخت داشت.

لذا واضح بود كه اين مهمات اخيراً از ايران رسيده بود.

در اواسط ۲۰۰۶ ديگر هيچ شكي باقي نبود كه رژيم ايران مشغول دادن سلاح و تجهيزات به سازمانهاي تروريستي در داخل عراق است.

ما در اواخر ۲۰۰۶ شاهد يك روند نگران كننده ديگر نيز بوديم. به نظر ما رسيد كه شبه نظاميان عراقي با حمايت ايران در حال بيرون راندن عراقيان از محل زندگيشان در بغداد هستند تا كنترلشان روي شهر را افزايش دهند.

در دسامبر ۲۰۰۶ ما اين امر را مورد تأييد قرار داديم و اين زماني بود كه ما شش عامل نيروي قدس را دستگير كرديم كه در يك سلول عملياتي در بغداد بودند.

در اين سلول كه يك سلول فرماندهي بود، در روي ديوار يك نقشه بود و در روي نقشه مناطق بغداد كد رنگي خورده بود كه اين كد رنگ مربوط به گروههاي فرقه‌اي بود.

همچنين روي اين نقشه فلش‌هايي بود كه حركت بالقوه اين جمعيت ها را نشان ميداد.

بلافاصله براي ما مثل روز روشن شد كه رژيم ايران به عمد و بگونه‌اي مستقيم خشونت فرقه‌اي را دامن ميزند تا عراق را بي‌ثبات كند. »

لینکهای مشابه

افشاگری تکاندهنده تاجزاده: انفجار حرم امام‌رضا کار وزارت اطلاعات بود

چگونگی تشکیل و شیوه‌های پیچیده کار وزارت اطلاعات اصلی‌ترین ارگان سرکوب

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy