بازهم گروگانگیری اینبار یک زن فرانسوی در کیش

35
بازهم گروگانگیری اینبار یک زن فرانسوی در کیش
بازهم گروگانگیری اینبار یک زن فرانسوی در کیش

وزیر خارجه فرانسه می گوید در باره بازداشت یک شهروند زن فرانسوی در جزیره کیش ایران در حال رایزنی با مقامات رژیم تهران است. به گزارش یورونیوز،، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ضمن اعلام این مطلب به نقل از ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه یادآور شد که فرد یاد شده ماه اکتبر به دلیل آنچه امضای یک قرارداد غیر قانونی معدن عنوان شده در جزیره کیش دستگیر و بازداشت شده است. بر اساس این گزارش بازرگان زن فرانسوی نلی ارین کامبروول نام دارد و از اهالی جزیره مارتینیک است.

این بازرگان ۵۹ ساله در جریان یک ماموریت کاری مرتبط با حرفه اش که فعالیت در زمینه صادرات و واردات گزارش شده در جزیره کیش دستگیر می شود حال آنکه پس از گذشت ماه ها از این جریان خبر بازداشت و دستگیری وی به تازگی رسانه ای شده است.

خبر دستگیری این زن فرانسوی برای نخستین بار هفته گذشته توسط یکی از رسانه های محلی مارتینیک منتشر شد. ژان لوک لودریان تاکید کرده است که سرویس های کنسولی فرانسه به دفعات با خانم ارین کامبروول دیدار کرده و از وضعیت بازداشت وی ابراز نگرانی کرده اند.

وزیر امور خارجه فرانسه در ادامه یادآور شد که تماس با خانواده نلی ارین کامبروول و همچنین مقامات رژیم ایران برای بهبود بخشیدن به وضعیت بازداشت وی همچنان ادامه دارد. مقامات دولتی در ایران تاکنون از هرگونه اظهار نظر در باره پرونده یاد شده خودداری کرده اند. روابط فرانسه و رژیم ایران در ماه های گذشته با چالش های مختلف همراه بوده است.

هشدار پاریس به دیپلمات‌ها و بازرگانان فرانسوی

گزارش قبلی: مقامات فرانسوی اوایل شهریورماه به دیپلمات‌های و مقامات وزارت خارجه این کشور گفته بودند که تا اطلاع ثانوی، تمامی سفرهای غیرضروری خود را به ایران متوقف کنند.

فرانسوی‌ها دلیل این اقدام خود را سخت‌تر شدن نگرش حکومت ایران نسبت به فرانسه نسبت داده‌اند.

حکومت ایران بار دیگر احساس خطر می‌کند

اگر چه دولت فرانسه به طور رسمی با خروج آمریکا از برجام مخالف است، اما، وزارت خارجه فرانسه در یادداشت محرمانه اش از کارمندان این وزارتخانه خواسته است که “با ملاحظۀ گذشته و خطرات امنیتی اثبات شده از سفر به ایران خودداری ورزند.”

به گزارش رادیو فرانسه، این یادداشت محرمانه در توضیح این توصیه به تشدید سیاست های سختگیرانۀ مقامات جمهوری اسلامی ایران پس از سوءقصد نافرجام بمب گذاری در تجمع گروهی از مخالفان رژیم ایران در حومۀ شهر پاریس در ژوئیه گذشته و همزمان با دور سفر اروپایی حسن روحانی اشاره کرده است.

در واقع، گرایش هایی از حکومت اسلامی به هیچ وجه حاضر نیستند به سادگی این ماجرا را نادیده بگیرند که در نتیجۀ آن یک دیپلمات جمهوری اسلامی در آلمان و یک زوج ایرانی مرتبط با او در پاریس دستگیر شدند.

دولت فرانسه با توجه به تجارب گذشته خوب می داند که جمهوری اسلامی برای رسیدن به اهداف خود از هیچ اقدامی فروگذاری نمی کند.

به گمان کارشناسان، جمهوری اسلامی یک بار دیگر در تنگنا است و هر زمان که رهبران حکومت ایران احساس خطر کنند دست به هر کاری می زنند. به همین خاطر، یادداشت محرمانۀ وزارت امور خارجۀ فرانسه خطاب به کارمندانش، اقدام احتیاطی برای پیش گیری از اقدام های حکومت ایران است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy