سایه تغییر دموکراسی در ونزوئلا به نیکاراگوئه و کوبا هم خواهد رسید

239
سایه تغییر دموکراسی در ونزوئلا به نیکاراگوئه و کوبا هم خواهد رسید
سایه تغییر دموکراسی در ونزوئلا به نیکاراگوئه و کوبا هم خواهد رسید

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید با شروع تولد دوباره دموکراسی در ونزوئلا، سایه این تغییر به نیکاراگوئه و کوبا هم خواهد رسید. او با انتقاد از کشورهای سوسیالیستی منطقه گفت این ایدئولوژی برخلاف وعده هایش به استبداد تبدیل می‌شود.

پرزیدنت ترامپ عصر روز دوشنبه ۲۹ بهمن در جمع آمریکایی‌های ونزوئلایی‌تبار در دانشگاه بین‌المللی فلوریدا در میامی ایالت فلوریدا افزود: نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا یک قهرمان نیست بلکه او عروسک دست‌نشانده کوبا است.

پرزیدنت ترامپ از تمامی کسانی که از مادورو حمایت می کنند خواست، فرمان عفو صادر شده از سوی خوان گوایدو را جدی بگیرند و بدانند در صورت پیوستن به مردم، نه فقط دولت مشروع ونزوئلا که آمریکا هم آن‌ها را تحت تعقیب قرار نخواهد داد.

وی گفت: من امروز پیام برای باقی حامیان مادورو دارم. شما نمی توانید مخفی شوید، دنیا شما را می‌بیند. به گوایدو بپیوندید.

آقای ترامپ بار دیگر هشدار داد در تلاش برای انتقال صلح‌آمیز قدرت در ونزوئلا است ولی «تمامی گزینه‌ها را آمریکا بررسی می‌کند.»‌

این سخنرانی در دانشگاه بین‌المللی فلوریدا در میامی برگزار شده و به طور مستقیم پخش شد.

رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از سخنان خود درباره کارنامه کشورهای سوسیالیستی آمریکای مرکزی و جنوبی سخن گفت. او با رد این ایدئولوژی گفت: سوسیالیسم به مرزها و پیوندها توجهی نمی کند و فقط به فکر توسعه تجاوزات خود است. زمان غروب سوسیالیسم و کمونیسم نه تنها در ونزوئلا بلکه در دیگر کشورها از جمله نیکاراگوئه و کوبا فرا رسیده است.

وی افزود: مادورو نه تنها قهرمان ونزوئلا نیست بکه او مهره کوبایی ها است و اکنون توسط نظامیان آن کشور حمایت می شود. او به کوبایی ها نفت می دهد و هاوانا نظامیان را برای کمک او می فرستد.

رئیس جمهوری آمریکا که سخنانش با تشویق هزاران نفر در این سالن همراه می شد، افزود: ما حقیقت را درباره سوسیالیسم می دانیم؛ وعده رفاه می‌دهند اما به فقر منجر می شود. وعده اتحاد می دهند و به تنفر منجر می‌شود. آنها از آینده بهتر می گویند اما رهبری آنها در عمل تبدیل به سیاهترین دوره تاریخ گذشته می شود. چیزی که درباره آنها همیشه اتفاق می‌افتد این است: این ایدئولوژی همیشه به استبداد می‌رسد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy