دوربین تلسکوپ فضایی هابل از لحظه تولد یک ستاره عکس‌برداری کرد

26
دوربین تلسکوپ فضایی هابل از لحظه تولد یک ستاره عکس‌برداری کرد
دوربین تلسکوپ فضایی هابل از لحظه تولد یک ستاره عکس‌برداری کرد

دوربین تلسکوپ فضایی هابل از لحظه تولد یک ستاره عکس‌برداری کرد. این تصویر فوق العاده خاص و شگفت انگیز است.بر اساس گزارش مترو بریتانیا، سه شنبه ۱۹ فوریه ۲۰۱۹، لحظه تصویربرداری این پدیده، چیزی نیست که مشابه صحبت درباره چیزهای سرگرم کننده باشد، بلکه صحبت از پدیداری ستاره‌ای است عظیم الجثه که مشابه برخورد شدید گاز جت با یک شی سرد در فضا است.

ناسا این تصویر را در صفحه اینستاگرام خود گذاشت که نزدیک ۷۰۰ هزار لایک گرفت.

آژانس فضایی ناسا اعلام کرد: «پنج چیزی که بالای مرکز تصویر و به رنگ آبی روشن هستند از ستاره حرکت می‌کنند و تا ۱۵۰ هزار مایل در ساعت مسافت می پیمایند».

از زمانی که تلسکوپ هابل در سال ۱۹۹۰ کار خود را شروع کرد و تمام ابعاد جهانی با آن مشاهده شده، تاکنون چیزی مشابه شی کنونی مشاهده نشده است. هابل هم اکنون، تصویری گرفته است که طی ۴۰ سال اخیر بی نظیر بوده است.

بیشتربخوانید

زیباترین تصاویر تلسکوپ فضایی هابل مجموعه‌ای از دیدنی‌ترین عکس‌هایی است که این وسیله شگفت‌انگیز و فوق پیشرفته در طول ماموریت‌هایش، از فاصله ۵۹۳ کیلومتری زمین به ثبت رسانده است.

تلسکوپ فضایی هابل (Hubble Space Telescope)‌ که با نام اختصاری HST هم شناخته می‌شود، یکی از پیشرفته‌ترین رصدخانه‌های خارج از جو زمین است که از تاریخ ۲۴ آوریل سال ۱۹۹۰ در مداری به دور سیاره می‌گردد.

نام این تلسکوپ به افتخار ستاره شناس معروف، ادوین هابل انتخاب شد و از زمان شروع به کار به عنوان پروژه‌ای مشترک میان سازمان فضایی ناسا (NASA) و آژانس فضایی اروپا (ESA)، داده‌های ارزشمندی را از فاصله ۵۹۳ کیلومتری سطح زمین ثبت کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy