سال ۲۰۴۰ ربات ها سیستم کشاورزی در بریتانیا را اداره می کنند

231
سال 2040 سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد
سال 2040 سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد

سال ۲۰۴۰ سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد. مزرعه‌های میوه، سبزیجات و دام‌هایی که توسط فنس‌های مجازی نگهداری می‌شوند از جمله روندهای طرحی خواهد بود که ربات را جایگزین انسان در عملیات کشاورزی می‌کند.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، دوشنبه ۱۸ فوریه ۲۰۱۹، تغییر عادت‌های غذایی موجب کاهش مصرف میزان گوشت شده است و فناوری جدید نه تنها موجب افزایش تولید غلات خواهد شد بلکه به مغذی تر شدن آنها می‌انجامد. آندره گراهام رییس موسسه NFU با ۵۰ کارشناس غذا در زمینه این طرح گفتگویی انجام داد تا دیدگاه‌های آنان را درباره این زنجیره غذایی بررسی کند. همچنین سیاست تولید داخلی غذا از هدف‌های این طرح است. معرفی این سیستم خرمن عمودی و فناوری‌های مربوطه آن در تلویزیون‌های ال ای دی به معرض نمایش گذاشته شد.

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این طرح پیشرفته افزایش چندین میلیارد پوند درآمد را طی سال‌های آینده در بریتانیا در پی خواهد داشت.سبزیجات، سالادها و میوه جات طی این طرح، رشد چشمگیری در پی خواهد داشت. در عین حال به دلیل انرژی مصرفی بالا در این طرح، امکان پروش غلات و حبوبات سخت تر خواهد بود.

یکی از رونمایی‌های این طرح، پرینتر سه بعدی غذا است که ترکیب محصولات غذایی را هر روز انجام می‌دهد و مغذی و خوب بودن آنها را برای مصرف مشخص می کند. این امر موجب کاهش به هدررفتن غذا و افزایش تقاضا می‌شود. تا سال ۲۰۳۰ بریتانیا مرکز تولیدی غذا در اروپا خواهد شد که البته تاکیدش بر غذای سالم است.

ابزارها و حسگرهای رباتیک که کارهای مختلف از جمله دوشیدن شیر چارپایان، چیدن میوه و کارهای دیگر انجام می‌دهند، مصارف جهانی و همه گیر خواهند داشت. این سیستم‌ها از نظر امنیت عاری بودن از میکروب‌ها کمک به سزایی خواهند کرد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy