برایان هوک آرزو کرد کلید سفارت ایران را به نماینده واقعی آن بدهد

70

برایان هوک، آرزو کرد کلید سفارت ایران را به نماینده واقعی آن بدهد وی که مقابل ساختمانی که سابقا سفارت ایران بود، آرزو کرد که  چهل سال آینده، به طور کامل برای مردم ایران متفاوت باشد.
برایان هوک میگوید امیدوار است روزی با برقراری ارتباط دیپلماتیک مجدد میان دو کشور، کلید سفارت ایران در اختیار مردم ایران قرار گیرد.
وزارت خارجه ایالات متحده در حساب توئیتر خود با انتشار ویدیویی از سفارت ایران در واشینگتن، نسبت به برقراری دوباره پیوندهای دیپلماتیک میان دو کشور ابراز امیدواری کرد، اما در عین حال تاکید کرده که این امر میسر نیست مگر آن که حکومت ایران سیاست‌هایی متفاوت با چهار دهه گذشته در پیش بگیرد.

این ویدئو با گفتاری از برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، همراه است که در ابتدای سخنان خود از تعهد ایالات متحده نسبت به حفظ ساختمان سفارت ایران در واشینگتن و متعلقات این ساختمان از جمله فرش‌های ایرانی نفیس می‌گوید تا روزی که «کلید سفارت ایران به نمایندگان واقعی مردم ایران بازگردانده شود».

آقای هوک سپس از ضرورت بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور می‌گوید و می‌افزاید که اما این امر «دست حکومت ایران است که مسیر بهتری برای مردمش ترسیم کند.

این رژیم باید کمتر مانند آرمان انقلابی و بیشتر شبیه یک کشور نرمال رفتار کند».

آمریکا تاکید دارد که حکومت ایران باید رفتار خود را تغییر دهد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه این کشور، نیز در گفت‌وگویی که به تازگی با رادیو فردا انجام داد، عنوان کرد که واشینگتن می‌خواهد «رفتار ایران مانند یک کشور معمولی باشد».

برایان هوک در ویدئوی وزارت خارجه آمریکا منظور از این «رفتار معمولی» را شرح داده است، که از جمله آن «پایان دادن به سیاست تهدید ایالات متحده و شرکای آن در خاورمیانه» و «توجه به منافع و خواست ملت ایران» است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy