وزیرعلوم: دو دانشگاه مهم ایران به علت فعالیت‌های مشکوک تحریم شدند

31
وزیرعلوم: دو دانشگاه مهم ایران به علت فعالیت‌های مشکوک تحریم شدند
وزیرعلوم: دو دانشگاه مهم ایران به علت فعالیت‌های مشکوک تحریم شدند

وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های مشکوک خبر داد و گفت:

در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاریهای علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم.

غلامی به ایسنا گفت:

متأسفانه برخی دانشگاه‌های داخلی کشور از سوی کشورهای خارجی تحریم شدند و در واقع یک سوءتفاهمی بین مراکز بین‌المللی و دانشگاه‌های ما اتفاق افتاده مبنی بر اینکه هر دانشگاه داخلی ایران که در زمینه فیزیک هسته‌ای فعالیت کرده و یا مقالاتی را چاپ کرده باشد که نشان از یک دستاورد خوب علمی باشد، به دلیل سوءظنی که مقامات این کشورها به فعالیت‌های هسته‌ای ایران دارند، کشورمان را در لیست تحریم‌های بین‌المللی قرار داده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل فعالیت‌های مشکوک مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود.

در حالی وزیرعلوم برای رایزنی برای خارج کردن دو دانشگاه بهشتی و شریف برای خارج شدن از لیست تحریمهاست که وزیر ارتباطاتش از ساخت دومین ماهواره امیرکبیر با دقت ۴۰ برابر بیشتر خبر میدهد:

اوایل بهمن ۹۷ وزیر ارتباطات از طراحی و ساخت دومین ماهواره دانشگاه امیرکبیر با دقت ۴۰ برابر بیشتر نسبت به ماهواره پیام خبر داد و گفت:

علاوه بر آن ماهواره “ظفر” دانشگاه علم و صنعت تا شهریورماه و ماهواره “ناهید ۲” تا خردادماه سال آینده تحویل داده خواهد شد.

همچنین امروز حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در یک برنامه تلویزیونی گفت: «پیام صریح ما برای کسانی که فکر تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را دارند این است که باید آماده باشند تا ضربه محکم و غافلگیرانه‌ای را از رزمندگان نیروی دریایی ارتش در دریا دریافت کنند.»

لینکهای مشابه

رژیم ایران در حال ساخت کارخانه موشک سازی و ارتقای موشک در عراق است

دو کارشناس موشکی ایران در ساخت و آماده‌سازی موشک با شبه نظامیان حوثی همکاری…

ایران در حال آماده سازی پرتاب ماهواره های جدید به فضا است

چرا ایران با رشد اقتصاد منفی در سال ۹۷ و ۹۸ نیاز به موشک…

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy