زندگی جالب و پرهیجان بهترین جاعل جهان فرانك آباگ‌نیل همکار پلیس آمریکا

90
بهترین جاعل جهان فرانك آباگ‌نیل هم اکنون با پلیس آمریکا همکاری میکند
بهترین جاعل جهان فرانك آباگ‌نیل هم اکنون با پلیس آمریکا همکاری میکند

بهترین جاعل جهان فرانك آباگ‌نیل صاحب كلكسیونی از انواع كلاهبرداری‌هاست او خود را به عنوان قاضی، خلبان، جراح و استاد دانشگاه معرفی می‌كرد!

و كسی كه زندگی‌اش دستمایه ساخت فیلم «اگه می‌تونی منو بگیر» شد، در سال ۱۹۴۸ در آمریكا به دنیا آمد.

وقتی او ۱۴ ساله بود، پدر و مادرش از یكدیگر جدا شدند و این ضربه روحی بزرگی برای فرانك بود.

دو سال بعد از خانه فرار كرد و به نیویورك رفت و در آنجا بود كه فهمید برای امرار معاش چاره‌ای به‌جز كلاهبرداری ندارد.

پس از مدت كوتاهی او به یكی از حرفه‌ای‌ترین جاعلان چك بدل شد و چنان در كار خود مهارت پیدا كرد كه هیچ بانكی قادر نبود چك‌های جعلی او را تشخیص بدهد.

فرانك برای آن‌كه بتواند بدون پرداخت پول بلیت با هواپیما سفر كند، ‌با جعل كارت‌های شناسایی و مدرك خلبانی، ‌خود را به عنوان خلبان خط هوایی پان‌امریكن جا زد و از امتیاز خلبان‌ها برای مسافرت مجانی استفاده كرد.

این موضوع لو رفت، اما قبل از آن‌كه دست پلیس به او برسد، فرار كرد و به شهر جورجیا رفت و با هویت جعلی تازه‌ای به عنوان یك دكتر در یك آپارتمان ساكن شد. از قضا در همسایگی فرانك یك دكتر واقعی زندگی می‌كرد و به فرانك پیشنهاد داد تا در بیمارستان شهر مشغول به كار شود و فرانك این پیشنهاد را پذیرفت و ۱۱ ماه به عنوان متخصص جراحی اطفال در آن بیمارستان به درمان بیماران پرداخت!

پس از آن به شهر لوئیزیانا رفت و با جعل مدرك حقوق از دانشگاه هاروارد به عنوان دادستان در دادگاه محلی لوئیزیانا استخدام شد.

او پس از چندماه توسط یكی از فارغ‌التحصیلان واقعی هاروارد شناخته شد، اما قبل از آن‌كه دستگیر شود، از آنجا به ایالت یوتا گریخت و با جعل مدرك دانشگاه كلمبیا، در دانشگاه بریگام در رشته جامعه‌شناسی شروع به تدریس كرد!

وی سرانجام در سال ۱۹۶۹ در فرانسه دستگیر شد و زمانی كه پلیس فرانسه این موضوع را اعلام كرد، ۲۶ كشور خواستار محاكمه او در كشورشان شدند!

فرانك به آمریكا منتقل شد و در آنجا به ۱۲ سال زندان محكوم شد، ولی پس از گذراندن پنج سال آزاد شد.

فرانك آباگ‌نیل هم‌اكنون به‌عنوان كارشناس خبره جعل اسناد و چك با پلیس آمریكا همكاری می‌كند و با تاسیس شركت آباگ‌نیل و شركا به بانك‌ها نیز مشاوره می‌دهد!

لینک مشابه

برج ایفل فرانسه توسط ویکتور لوستیک فروخته شد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy