فاش کردن اسرار تیم ملی توسط کی‌روش در قطر پیگیری قانونی میشود

117
فاش کردن اسرار تیم ملی توسط کی‌روش در قطر پیگیری قانونی میشود
فاش کردن اسرار تیم ملی توسط کی‌روش در قطر پیگیری قانونی میشود

یک نماینده مجلس ایران سخنان کارلوس کی‌روش درباره کمک‌های مالی قطر برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا را “فاش” کردن اسرار دانست. این نماینده خواستار پیگیری موضوع از سوی مجلس شد.

روز چهارشنبه ۲۴بهمن ۹۷ غلامعلی جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس، حرف‌های کارلوس کی‌روش درباره کمک‌های مالی قطر به ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا را فاش کردن اسرار تیم ملی و نادرست خواند.

این نماینده مجلس پرداخت هزینه‌های فوتبال ایران توسط قطر به نقل از کارلوس کی‌روش را “شائبه” خواند و از فراکسیون ورزش مجلس خواست با “قدرت” این موضوع را پیگیری کند تا درستی آن مشخص شود.

کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، در ویدئویی که شنبه ۱۳ بهمن (دوم فوریه) در سایت “فاکس اسپورتس” منتشر شد، گفته بود:

«اگر فدراسیون فوتبال قطر نبود ما هیچ چیزی نداشتیم. حتی این کمپ‌ها را هم نداشتیم. آماده‌سازی تیم ممکن نبود. نمی‌توانستیم با ونزوئلا بازی دوستانه داشته باشیم.»

به ادعای آقای کی‌روش، قطر همه هزینه‌های باز‌ی دوستانه ایران با ونزوئلا را پرداخت کرده که شامل استادیوم، سفر و هتل می‌شده است.

کی‌روش در بخشی از سخنانش که رسانه‌های ایران آن را “افشاگری” گزارش کردند بر عبارت “فدراسیون هیچ پولی نداشت، هیچ” تاکید کرده بود.

«دولت حتی یک پنی هم برای فوتبال هزینه نمی‌کند»

نماینده رشت در واکنش به گفته‌های کی‌روش، وضعیت مالی فدراسیون فوتبال را مناسب ارزیابی کرد و گفت فدراسیون فوتبال کمبود بودجه ندارد که کشوری بخواهد هزینه‌های فوتبال ایران را در تورتمنت‌ها یا جام ملت‌های آسیا تقبل کند.

او در همین حال از یک “احتمال” سخن گفت که مشکلات نقل‌ و‌ انتقال‌های مالی به دلیل تحریم‌ها باعث شده باشد قطر به کمک ایران آمده باشد.

کی‌روش از قول مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، گفته بود:

«دولت حتی یک پنی هم برای فوتبال هزینه نمی‌کند. هر بار چیزی خواستیم رئیس فدراسیون گفت وزیر ورزش فوتبال دوست ندارد و نمی‌خواهد کی‌روش اینجا باشد.

با من می‌جنگند چون قرارداد با تو را تمدید کردم. به من پول نمی‌دهند، چون با تو قرارداد امضا کردم.»

تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا به مرحله نیمه نهایی صعود کرد اما با شکست سه بر صفر، فینال جام ملت‌های آسیا را از کف داد.

کارلوس کی‌روش بعد از شکست تیم ملی از این سمت کنار گذاشته شد. او اکنون هدایت تیم ملی کلمبیا را برعهده دارد.

افشاگری کارلوس کیروش هزینه‌ها را قطرداد فدراسیون ایران هیچ پولی نداشت

به گزارش رادیو فرانسه، کارلوس کیروش سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران، می‌گوید:

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy