دولت کانادا ۷ ایرانی را به اتهام پولشویی بازداشت کرد + اسامی

134
دولت کانادا جمله 7 ایرانی را به اتهام پولشویی بازداشت کرد + اسامی

بنا به گزارشات رسیده دولت کانادا ۱۷ نفر از جمله چند ایرانی را به اتهام پولشویی  بازداشت کرده است.

بنا بر اعلام مقام‌های پلیس کانادا، طی عملیاتی در دو ایالت «اونتاریو» و «کِبِک»، ۱۷ نفر شامل ۷ ایرانی به اتهام پولشویی بازداشت شدند.

فارس با تایید این خبر نوشت: بنا بر اعلام مقام‌های پلیس کانادا طی عملیاتی در دو ایالت «اونتاریو» و «کِبِک» این کشور، ۱۷ نفر شامل ۷ ایرانی به اتهام پولشویی دستگیر شدند.

مقامات کانادایی می‌گویند که یک شبکه را که از طریق ارتباطات غیررسمی در ایران، امارات، لبنان، چین و آمریکا اقدام به پولشویی می کرده، متلاشی کرده اند.

مقامات کانادایی می گویند که پس از پولشویی، منابع مالی به کشورهایی نظیر کلمبیا و مکزیک که از آنجا مواد مخدر به خارج صادر می‌شود، بازگردانده می شد.

به گزارش رسانه های کانادایی، با اقدامات پلیس در اونتاریو و کبک، ۱۷ نفر صبح روز دوشنبه ۲۲ بهمن، بازداشت و بیش از ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار توقیف شد.

شبکه سی.بی.سی کانادا اسامی شماری از بازداشت شدگان را نادر گرامیان‌نیک ۵۶ ساله، تانیا گرامیان‌نیک ۲۸ ساله، سحر شجاعی ۴۵ ساله، محمدرضا شیخ حسنی ۵۵ ساله، شبنم منصوری ۳۸ ساله عنوان کرده است که در اونتاریو بوده اند.

پس از تحریم ایران توسط آمریکا و پس از اینکه راه های نفس اقتصادی ایران به دلیل تروریسم دولتی بسته شد رژیم جمهوری اسلامی برای دور زدن تحریمها اقدام به پولشویی میکند.

کش دادن امضای اف ای تی اف و … به دلیل همین موضوع است که جمهوری اسلامی میخواهد به پولشویی ادامه بدهد زیرا که رهبر حزب الله در تازه‌ترین سخنرانی تاکید کرده است که جان و مال و همه چیزشان را جمهوری اسلامی تامین میکند. و آنها هم موظف به حمایت از جمهوری اسلامی هستند.

جواد ظریف گفت: «خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند – در یک معامله ۳۰هزار میلیارد منفعت می‌برند».

او در مصاحبه با سایت خبرآنلاین اواسط آبان ۹۷ اعتراف کرد پولشویی گسترده یک واقعیت است و علت مخالفت با FATF منافع اقتصادی برخی افراد است.

در ایران «خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند» و «آنهایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام می‌دهند حتماً آن‌قدر توان مالی دارند که دهها یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی در کشور علیه قوانین ضدپولشویی، ایجاد کنند».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy