تحریم ۱۰فرد و دو مجموعه سایبری توسط وزارت خزانه داری آمریکا + اسامی

73
تحریم 10فرد و دو مجموعه سایبری توسط وزازت خزانه داری آمریکا + اسامی
تحریم 10فرد و دو مجموعه سایبری توسط وزازت خزانه داری آمریکا + اسامی

همزمان با اجلاس ورشو، وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای، تحریم ۱۰فرد و دو مجموعه سایبری رژيم ملاها را به لیست تحریمها اضافه کرد.

بنا به این بیانیه حسین عباسی، مجتبی معصوم پور، میلاد میرزا بیگی و حسین پرور از شرکت «نت پیگرد سماوات» و همچنین حامد قشقاوی، غلامرضا منتظمی، نادر طالب زاده، زینب مهنا طالب زاده، محمد باقر شیرین کار، از سازمان جنگ الکترونیک و دفاع سایبری سپاه پاسداران تحت تحریم قرار گرفته اند.

بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا همچنین می افزاید: سازمان افق نو و شرکت نت پیگرد سماوات نیز به عنوان دو مجموعه ایرانی به لیست تحریمها اضافه شدند.

صدای آمریکا با تایید این خبر نوشت: دولت آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ بهمن اعلام کرد دو شرکت مستقر در ایران و ۱۰ شخص مرتبط با آنها را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای نام دو نهاد حقوقی ایرانی را «سازمان افق نو» و «شرکت نت پیگرد سماوات» عنوان کرد.

بر اساس این بیانیه، نت پیگیرد حملات سایبری علیه مقام‌های کنونی و پیشین دولتی و نظامی آمریکا انجام داده و افق نو نیز کنفرانس‌های بین المللی برای جذب نیرو برای نیروی قدس سپاه پاسداران و کسب اطلاعات از اتباع خارجی برگزار کرده است.

اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین نام ۱۰ فرد را در همین ارتباط به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

غلامرضا منتظمی بنیانگذار و مدیرعامل افق نو، حامد قشقاوی مدیر امور بین‌الملل، نادر طالب زاده رئیس و زینب طالب‌زاده دستیار مخصوص او، از جمله افرادی هستند که نام آنها در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

بهزاد مصری، حسین عباسی (علوی)، حسین پرور، مجتبی معصوم‌پور، میلاد میرزابیگی و محمدباقر شیرین‌کار، از کارنان و اعضای «نت پیوند سماوات» نیز در ارتباط با فعالیت‌های این شرکت علیه آمریکا تحریم شده‌اند.

استیون منوشن وزیر خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه گفت که این وزارتخانه علیه فعالان سایبری ایران و عملیات مخفی آنها که آمریکایی‌ها را در داخل و خارج هدف قرار داده‌اند، به عنوان بخشی از «عملیات ادامه‌دار مبارزه با حملات سایبری رژیم ایران» اقدام می‌کند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین گفته شده است علیه «مونیکا ویت» افسر پیشین نیروی هوایی ایالات متحده، به دلیل کمک به ایران در انجام عملیات سایبری علیه مقام‌های اطلاعاتی آمریکا، اعلام جرم کرده است.

فوری :وزارت خزانه داری ایالات متحده ۹ فرد و نهاد مختلف را به..

وزارت خزانه داری آمریکا محمد قربانیان و علی خوراشادی‌زاده، شهروندان ایرانی را تحریم کرد

وزارت خزانه داری ایالات متحده دو فرد و پنج نهاد دیگر مرتبط با حزب…

وزارت خزانه‌داری آمریکا – تحریم دو ایرانی به اتهام همکاری با سپاه و طالبان

وزارت خزانه‌داری آمریکا، ۵ نهاد و چهار شخص را به اتهام میانجیگری میان رژیم…

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy