اتوبوس سپاه پاسداران مورد حمله قرار گرفت و ۴۰پاسدار کشته و مجروح شدند

345
در اثر یک انفجار در مسیر خاش زاهدان دست کم 40پاسدار کشته و زخمی شدند
در اثر یک انفجار در مسیر خاش زاهدان دست کم 40پاسدار کشته و زخمی شدند

ساعتی پیش بر اثر یک انفجار در مسیر اتوبوس سپاه پاسداران دستکم ۴۰پاسدار کشته و زخمی شدند.

در پی وقوع این انفجار که در مسیر اتوبوس پرسنل شیفت سپاه پاسداران در محدوده چانعلی جاده خاش-زاهدان دستکم ۴۰نفر کشته و زخمی شدند.

ایرنا با تایید این خبر نوشت: اتوبوس پرسنل شیفت سپاه پاسداران در محدوده چانعلی جاده خاش-زاهدان در استان سیستان و بلوچستان این کشور براثر عملیات انتحاری منفجر شده است.

یک منبع آگاه به خبرنگار ایرنا گفت دقایقی پیش این اقدام تروریستی انجام شده و گفته می شود دست کم ۲۰ نفر شهید و ۲۰ نفر نیز زخمی شده اند.

این انفجار توسط بمب کنار جاده‌ای بوده که به محض رسیدن اتوبوس حامل کارکنان سپاه منفجر شده است.

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از حمله به یک دستگاه اتوبوس سپاه پاسداران حامل مرزبان شرقی کشور در مسیر خاش به زاهدان خبر داد و نوشت:

براساس این خبر تعدادی از مدافعان امنیت نیروی زمینی سپاه در حمله انتحاری به شهادت رسیدند.

متن اطلاعیه قرارگاه قدس به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی شکست سخت استکبار جهانی از مردم شریف و قهرمان ایران در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن ۲۲ بهمن ماه، تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار برای تلخ کردن کام ملت ایران، شامگاه امروز( چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه) یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند را در جاده خاش- زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند.

در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

اطلاعات تکمیلی متعاقباً به آگاهی ملت شهیدپرور ایران اسلامی رسانده خواهد شد.

گروه جیش‌العدل، در بیانیه‌ای در کانال تلگرام خود مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و گفته تمام سرنشینان اتوبوس کشته شده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy