ولید فارس : کنفرانس ورشو ندای آزادی را در تهران به صدا در خواهد آورد

95
ولید فارس : کنفرانس ورشو ندای آزادی را در تهران به صدا در خواهد آورد
ولید فارس : کنفرانس ورشو ندای آزادی را در تهران به صدا در خواهد آورد

کنفرانس ورشو فردا و پس فردا برگزار میشود. ولید فارس مشاور سابق سیاست خارجی دونالد ترامپ در دوران رقابتهای انتخاباتی، در مقاله‌ای که در سایت دانشگاه جرج واشینگتن درج شده، به کنفرانس بین‌المللی لهستان پرداخت و نوشت:‌

ضروری‌ است که تمام کنفرانسهای بین‌المللی مربوط به رژیم ایران، با اپوزیسیون ایران تعامل داشته باشند.

همانگونه که کشورها از خوان گوایدو رئیس جمهور فعلی ونزوئلا حمایت کردند، کنفرانس ورشو نیز باید با رهبران اپوزیسیون دموکراتیک ایران رابطه برقرار کند.

من امیدوار هستم بعد از ورشو، تهران نسیم تغییر را حس کند؛ نسیمی که شروع به وزیدن می‌کند.

امیدواری ولید فارس در حالیست که رییس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم ایران گفته: لهستان قول داده در نشست ورشو هیچ حرفی علیه جمهوری اسلامی زده نمی‌شود.

محمد باقری هم نشست ورشو را بی‌ارزش و بی‌اهمیت خوانده و گفته است: باید منتظر بود تا این نشست برگزار شود و ببینیم که لهستانی‌ها چقدر به قول خود وفادار هستند. در هر حال چه حرفی زده شود و چه حرفی زده نشود، تاثیری در اقدامات جمهوری اسلامی نخواهد داشت.

نشست ورشو با محوریت “صلح و امنیت در خاورمیانه” فردا و پس فردا با شرکت ده‌ها کشور در لهستان برگزار میشود.

در عین حال شورای ملی مقاومت گفته است همزمان یک گردهمایی در همین شهر برگزار خواهد کرد.

جمهوری اسلامی در واکنشی هراس آلود کاردار لهستان در تهران را احضار کرده است.

در تازه ترین جنگ لفظی آقای جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا : « بعد از ۴۰ سال، رژیم ایران در محقق کردن قولهایش، برای حفظ و حراست از حقوق شهروندانش [مردم ایران] شکست خورده است،  چهلمین سالگرد این رژیم ،تنها برجسته کننده چهار دهه شکست و قولهای زیرپا گذاشته می‌باشد.» فکر نمیکنم جشنهای زیادی در پیش رو داشته باشی.

پیش از این مایک پمپئو در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز افزود: ما در حال سفر به ورشو برای برگزاری نشستی با حضور ده ها کشور به منظور گفتگو درباره ثبات در خاورمیانه و نحوه دستیابی به آن هستیم.

 پمپئو ادامه داد: ما در این نشست کشورهایی از سراسر جهان داریم تا در مورد اینکه چگونه می توانیم خطر را در خاورمیانه از بین ببریم، گفتگو کنیم، چه این خطر از ناحیه تروریسم رادیکال اسلامی باشد، یا تهدیدی که از ناحیه حکومت ایران متصاعد می شود.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: هر یک از این موضوعات با طیف گسترده ای از دیدگاه ها مورد بحث قرار می گیرد و ما امیدواریم که با یک برنامه استراتژیک از آن خارج شویم.

وزیر خارجه لهستان در باره اقدامات سراسیمه جمهوری اسلامی برای مقابله با تصمیمات آمریکا اعلام کرد: وزرای همکار به من گفتند رژیم ایران با برخی تماس گرفته تا آنها را نسبت به شرکت نکردن در کنفرانس ورشو ترغیب کند.

این در حالیست که وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفته: نشست ورشو بر اساس طرح آمریکا، فرصتی برای ارسال یک پیام یکپارچه به رژیم ایران در مورد مداخلات منطقه ای است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy