مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری و استاد دانشگاه پیام نور شش سال حبس گرفت

70
مسعود شمس نژاد وکیل دادگستری و استاد دانشگاه پیام نور شش سال حبس گرفت
مسعود شمس نژاد وکیل دادگستری و استاد دانشگاه پیام نور شش سال حبس گرفت

 جلسه دادگاه مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری در روز ۱۱ بهمن ماه بدون حضور وکیل در شعبه سه دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه برگزار شده بود.
شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه این وکیل دادگستری را به ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

اتهامات عنوان شده علیه این زندانی محبوس در بند عمومی زندان ارومیه “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” عنوان شده است.

بر اساس رای صادره، مسعود شمس‌نژاد از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

یکی از نزدیکان آقای شمس نژاد گفت: “زمینه محاکمه آقای شمس نژاد پس از بازداشت یک فرد دیگر از مدتی پیش آماده شده بود.

به گفته این منبع مطلع، حکم صادره برای آقای شمس‌نژاد توسط مامور اجرای احکام روخوانی شد و علیرغم اصرار آقای شمس نژاد رونوشت یا کپی از حکم در اختیار او قرار نگرفت.

مسعود شمس‌نژاداستاد سابق دانشگاه پیام نور ارومیه در تاریخ ۱۸ دی ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی در تاریخ ۲۷ دی ماه، از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه منتقل شده بود.

مامورین پس از بازداشت وی در دادگاه، به دفتر آقای شمس‌نژاد رفته و در زمان تفتیش محل با ذکر اینکه پرونده امنیتی است منشی وی را نیز تهدید به بازداشت کرده بودند.

مسعود شمس‌نژاد از مدتها پیش در رابطه با پرونده‌هایی که قبول وکالت میکرد تحت فشارهای امنیتی بوده و تهدید به بازداشت شده بود.

مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری، پس از بازداشت، با چشم‌بند به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده و تحت شکنجه قرار گرفته است، مقامات امنیتی و قضایی ضمن رد درخواست ملاقات خانواده این وکیل دادگستری، آنان را تهدید کرده‌اند که حق هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی در خصوص وی را ندارند.

این وکیل دادگستری روز سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه، در حین برگزاری دادگاه یکی از وکلانش، بازداشت شده بود، به بازداشت‌گاه وزارت اطلاعات ارومیه منتقل شده و تحت شکنجه قرار گرفته است.

اداره اطلاعات ارومیه علاوه بر پلمپ دفتر وکالت مسعود شمس‌نژاد، اقدام به توقیف خودرو و حساب بانکی وی نیز کرده است.

همسر و سه فرزند خردسال این وکیل دادگستری تهدید شده‌اند که در صورت هر گونه اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت مسعود شمس‌نژاد، برخورد شدیدی با آنان خواهد شد.

مسعود شمس‌نژاد که پیش‌تر وکالت چندین زندانی سیاسی محکوم به اعدام از جمله جبیب الله گلپری‌پور و علی و رزگار افشاری و چندین زندانی سیاسی کرد دیگر را بر عهده داشته در اردیبهشت‌ماه ۹۳ به اتهام “تبلیغ و عضویت در احزاب مخالفت حکومت” از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و دوشنبه ۲۲ دی‌ماه، همان سال، پس از ۴ ماه حبس و اتمام دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy