بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی برای ارائه شادمانی سرنگون نشدن بود

79
بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی برای ارائه شادمانی سرنگون نشدن بود
بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی برای ارائه شادمانی سرنگون نشدن بود

مضمون تظاهرات سالانه ۲۲بهمن و بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی صرف‌نظر از کسادی و بی‌رونقی، در واقع جشن سرنگون نشدن رژیم بود.

اظهار خوشحالی خامنه‌ای و نظامش از این بود که سال ۹۷ را پشت سر گذاشتیم و سرنگون نشدیم!

در حالی که خامنه‌ای در ۲۱آذرماه خود گوشزد کرده بود که همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند، ممکن است دشمنان قصد فریب داشته باشند تا برای سال ۹۷ جنجال کنند اما برای سال ۹۸ نقشه بکشند.

یعنی حرفش این بود که اگر سال ۹۷ را پشت سر گذاشتیم نباید فکر بکنیم که خطر سرنگونی برطرف شده است!

اما چرا خامنه‌ای این‌چنین علنی و بدون حفظ ظواهر! ابراز خوشحالی کرده و بقای خود برای مدتی دیگر را به‌عنوان دستاورد نظامشان اعلام می‌کنند؟

زیرا اگر دستاوری واقعی به جز آمار دروغین امروزشان داشتند حتماً آن را از بام تا شام در سراسر جهان جار می‌زدند.

ضمن این‌که در مملکتی که ۸۰درصد مردم آن در فقر به‌سر می‌برند این دروغ‌پردازی‌ها بیش از هر زمان دیگری رسوا است.

از این‌رو آنها مجبورند به همین سرنگون نشدن به‌عنوان بزرگترین دستاورد بیاویزند. در حالی که سایهٔ وحشتی که بر سراسر رژیم افتاده سنگین‌تر و سیاه‌تر از این است که با این قبیل ادعاها و وارونه‌نمایی‌ها بتوانند کتمان کنند.

ادعاهای پیروزی در شرایطی است که فردا چهارشنبه ۲۴خرداد کنفرانس ورشو شروع می‌شود.

کنفرانسی که از آن به‌عنوان ائتلاف ضدایرانی که منظورش ائتلاف و اجماع بین‌المللی علیه رژیم است نام می‌برد و در شرایطی که کمتر از یک هفته به انقضای مهلت FATF بیشتر باقی نمانده و جناح‌های رژیم هنوز هم نتوانسته‌اند بر سر آن به توافق برسند و ولی‌فقیه هنوز این دست و آن دست می‌کند و تصمیم نمیگیرد.

حرفهای روحانی در یک‌کلام وارونه‌گویی بود، مضمون همان پروپاگاندایی که خامنه‌ای  تصریح کرده بود که این هنر است که شما بتوانید سیاهی‌ها را سفید جلوه بدهید.

اما سیاهی‌ها در این رژیم چنان است که حتی تمسخر ایادی خود رژیم از هر دو جناح را هم برانگیخته است.

روحانی در سخنانش به مشروعیت، قدرت و پیشرفت اشاره کرد و البته ادعایش در هر ۳زمینه ۱۸۰درجه برعکس واقعیت بود.

روحانی در مشروعیت، رژیم را با رژیم سلطنتی مقایسه کرد که موروثی است، اما در این رژیم همهٔ مقامات انتخابی هستند.

این در حالی است که اگر مثلاً رژیم سلطنتی شاه ادعای مشروطه داشت، این رژیم حتی در قانونش سلطنت و استبداد مطلقهٔ فقیه را با اختیاراتی بسا فراتر از سلطان نظام سلطنتی در خودش یک‌کاسه کرده است. و ادعای انتخابی بودن مقامات حتی در درون خود رژیم هم مسخره است.

روحانی در ادعای قدرت و ثبات، به خیانت شاهان قاجار و پهلوی اشاره کرد که گویا این رژیم تمامیت ارضی کشور را حفظ کرده است.

بگذریم که در واقعیت، رژیم دریای خزر را به روسها و خلیج‌فارس را به چینی‌ها و تنها بندر اقیانوسی کشور را به هندی‌ها واگذار کرده و بقیه کشور را هم به‌قول خودشان مانند گوشت قربانی بین جناح‌ های مافیایی حاکم تقسیم کرده و مردم را به روز سیاه نشانده است، اما این ادعا،‌ در واقع بیان وحشتش از قیام مردم و سرنگونی است و می‌خواهد بگوید اگر این رژیم سرنگون شود، تمامیت کشور به خطر می‌افتد.

ادعاهای روحانی در مورد دست‌آوردهای اقتصادی و اجتماعی رسواتر از آن بود که ارزش پرداختن داشته باشد و لابد همین روزهای آینده باند رقیب آنها را به باد سخره خواهد گرفت.

جالب است که در همین تظاهرات ۲۲بهمن ادعاهای او از طرف همان نیروهای رژیم که به این مراسم آمده بودند، مورد تمسخر و ریشخند قرار گرفت. از جمله این دست‌نوشته‌ها در دست جمعیت به چشم می‌خورد:

“ای آن که تو عامل گرانی، تا عید خدا کند نمانی!”

“ملت ما نجیب است، وزیر به فکر جیب است!”

ملت شده بدنام، گور پدر برجام!”

“کی گفته برجام بده، گوشت کیلویی یکصده!”

یا در دست‌نوشته‌های دیگری با طعنه به روحانی نوشته بودند:”مردم در مسیر انقلابند، ماشاالله آقایان به فکر بخور بخورند، علی برکت الله!”

و یا یک دست‌نوشته دیگر با اشاره به لغو سخنرانی علی لاریجانی در کرج نوشته بودند: “کرجی‌ها شاخ شکستند، دهان فتنه بستند!”.

یعنی حتی در همین نمایش هم نتوانستند بر روی بحران درونی سرپوش بگذارد و حداقل نمایش وحدت و انسجام بدهد و جناحها به هشدارهای خامنه‌ای توجهی نکردند.

به زبان ساده نه تنها پته مشروعیت، قدرت و پیشرفت روی آب افتاد بلکه همین وحدت ثوری را هم نتوانستند برای چند ساعت تحمل کنند!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy