انگلستان به دلیل برجام دانشمند هسته‌ای ایران را به آمریکا منتقل کرد

116
انگلستان به دلیل برجام دانشمند هسته‌ای ایران را به آمریکا منتقل کرد
انگلستان به دلیل برجام دانشمند هسته‌ای ایران را به آمریکا منتقل کرد

به‌گزارش دیلی‌میل، دانشمند هسته‌ای ۴۷ ساله ایرانی به کمک سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) از ایران خارج شده و سپس در قالب پناهجو و با کمک ام‌آی سیکس و سی‌آی ای از طریق کانال مانش با قایق بادی وارد انگلیس شد.

او پس از مصاحبه با سرویس اطلاعاتی بریتانیا در مورد مسائل هسته‌ای ایران به آمریکا منتقل شد

پس از اینکه سپاه متوجه غیبت او شده، به‌سرعت نیروهایی را برای جلوگیری از این امر اعزام کرده اما موفق نبوده است.

گویا دانشمند هسته‌ای فراری داده شده از ترور احمدی‌روشن اطلاعات کافی دارد.

دیلی میل به نقل از مقامات اطلاعاتی در بریتانیا خبر از انتقال فرد مطلع از ترور مصطفی احمدی‌روشن و راننده وی رضا قشقایی، به مکانی امن داده‌اند.

این روزنامه بریتانیایی اعلام کرد این فرد ۴۷ ساله که احتمالا تکنسین و مهندس در سازمان انرژی هسته‌ای بوده است، در قتل دانشمند هسته‌ای مشارکت کرده و به دلیل بیم از «مقامات امنیتی در ایران» چهار ماه پیش ابتدا به ترکیه و سپس به فرانسه و پس از آن به بریتانیا متواری شده است و پس از بررسی نهادهای امنیتی این فرد هم‌اکنون به ایالات متحده آمریکا منتقل شده است.

گمانه‌زنی درخصوص دست داشتن سپاه پاسداران در ترور مصطفی احمدی‌روشن زمانی افزایش یافته است که ساندی اکسپرس به نقل از منابع مطلع اعلام کرد؛ نهادهای امنیتی در ایران پس از اطلاع از غیبت این دانشمند هسته‌ای «واحدی از سپاه پاسداران را برای ردگیری او فعال کردند» که این ردگیری در کشور ترکیه صورت گرفته است.

احمدی ‎روشن از دانشمندان رده بالای اتمی ایران بود.

روزنامه انگلیسی «ساندی اکسپرس» با تایید خبر فوق نوشت: مقامات اطلاعاتی بریتانیا با بهره‌گیری از موج اخیر پناهجویانی که در جستجوی رسیدن به بریتانیا هستند، این ایرانی را وارد کشور کرده است.

این دانشمند به دلیل اینکه انگلستان به هنوز در توافق برجام است به آمریکا فرستاده شده است و هم اکنون در حال بازجویی میباشد.

کمک ‎کردن نهادهای اطلاعاتی غربی به یک دانشمند که بنا به نوشته دیلی‌میل در ترور همکارش در سال ۲۰۱۲ کمک کرده است، به این معناست که او دست‌کم هفت سال با نهادهای امنیتی غربی در ارتباط بوده است.

درهر حال این خبر در آستانه نشست ورشو خبر بسیار بدی برای جمهوری اسلامی است.

لینکهای مشابه:

اسراییل: ۷محقق فضایی ایران با نفوذ اسراییل در پژوهشکده کشته شدند.

اسراییل – حمله ویروس کامپیوتری مشابه استاکس‌نت به زیرساختهای رژیم ایران.

دادستان کل تلویحا انتقال اسناد هسته‌ای ایران به اسراییل را تایید کرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy