امسال آخرین باری خواهد بود که ایران انقلاب خود را جشن می‌گیرد

85
امسال آخرین باری خواهد بود که ایران انقلاب خود را جشن می‌گیرد
امسال آخرین باری خواهد بود که ایران انقلاب خود را جشن می‌گیرد

بنیامین نتانیاهو شامگاه دوشنبه ۲۲ بهمن در واکنش به تهدید اسرائیل از سوی یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران گفت اگر ایران به اسرائیل حمله کند، امسال «آخرین باری خواهد بود که انقلاب خود را جشن می‌گیرد».

ساعاتی پیش از آن، خبرگزاری ایرنا به نقل از یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران ایران، نوشته بود: «آمریکا با همه داشته‌های دفاعی و نظامی خود جرات شلیک یک گلوله به ما را ندارد و آمریکا بداند اگر به ما حمله کند، تل‌آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد».

این فرمانده ارشد سپاه به هنگام سخنرانی در پایان راهپیمایی سالروز انقلاب در شهرستان خمینی‌شهر، در استان اصفهان، اسرائیل را به نابودی دو شهر مهم و بزرگ این کشور تهدید کرده بود.

نخست‌وزیر اسرائیل در یک پیام ویدئویی ۱۷ ثانیه‌ای که به فارسی در کانال جدید تلگرامی خود منتشر کرد، در واکنش گفت: «من به تهدیدات رژیم ایران بی‌توجه نیستم، اما این تهدیدات من را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد».

وی در عین حال افزود: «اگر از این رژیم اشتباه بزرگی سر بزند و بخواهد تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان کند، نه تنها در این کار موفق نخواهد شد، بلکه این آخرین باری خواهد بود که انقلاب خود را جشن می گیرد. به آنها توصیه می‌شود به این نکته توجه کنند».

سخنان یدالله جوانی روز دوشنبه و در حالی که رسانه‌های اسرائیل پوشش خبری ویژه در مورد سالروز انقلاب ایران داشتند، به یکی از خبرهای مهم این کشور مبدل شده بود.

بنیامین نتانیاهو دو هفته پیش نیز در واکنش به اظهارات مشابه حسین سلامی در حمله به تل‌آویو و حیفا گفته بود: «آنها ما را به نابودی و حمله موشکی به شهرهای‌مان تهدید کرده‌اند…ولی ما می‌دانیم چه نیرویی در دفاع و حمله داریم».

تکرار تهدیدهای متقابل ایران و اسرائیل در سالروز انقلاب ایران در حالی است که بنیامین نتانیاهو این هفته به لهستان می‌رود تا با شرکت در کنفرانس ورشو، با مایک پنس و مایک پمپئو، معاون رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه آمریکا و سایر مقامات حاضر در این همایش، مذاکراتی «با محوریت رژیم ایران» انجام دهد.

آقای نتانیاهو تاکید کرده که در کنفرانس ورشو راه‌های جلوگیری از «رفتارهای خشونت‌آمیز ایران در منطقه و مهم‌تر از هر چیز، راهکارهای ممانعت از دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای» مطرح خواهد شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy