موسوی جزایری قاتل مردم اهواز در سفر درمانی در انگلستان به سر می‌برد

121
موسوی جزایری قاتل مردم اهواز در سفر درمانی در انگلستان به سر میبرد
موسوی جزایری قاتل مردم اهواز در سفر درمانی در انگلستان به سر میبرد

 خبرگزاری حوزه نوشت:  موسوی جزایری نماینده خامنه ای در خوزستان، بنا به درخواست و دعوت جمعی از ایرانیان مقیم انگلستان برای تبیین مسائل روز جهان اسلام، به منچستر سفر کرده است و ایشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن اهواز، حضور نخواهند داشت.

موسوی جزایری به همراه پسر و دخترش و سه نفر از عوامل اجرایی و محافظانش در این سفر به سر میبرد. اما در واقع جزایری به سرطان روده دچار است و برای معالجه به این سفر رفته است.

موسوی جزایری در اعدام دو فعال عرب به نامهای هاشم شعبانى نژاد و هادى راشدى دست داشته است.

 هاشم شعبانی نژاد شاعر و معلم و هادی راشدی معلم از اهالى شهر رامشیر (خلفیه) بودند.

این دو فعال فرهنگی همچنین از مؤسسین یک سازمان غیردولتی فرهنگی به نام الحوار (گفت‌وگو) بودند که فعالیت‌هایی همچون برپایی مراسم و شب شعر به زبان عربی و برگزاری کلاس‌های آموزشی و هنری برای جوانان شهر خلفیه داشت.

این مؤسسه در سال ١٣٨٤ و در پی سرکوب اعتراضات خیابانی عرب‌مردم عرب و امنیتی شدن فضای شهرها، غیرقانونی اعلام شد و فعالان آن تحت فشار قرار گرفتند.

شعبانی نژاد و راشدى همراه شمارى از فعالان عرب در سال ١٣٨٩ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شدند و سپس در خرداد ١٣٩١ در شعبه‌ ٢ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بودند.

شعبه ٣٢ دیوان عالی کشور در آذر ١٣٩١ این رای را تایید کرد.

در روز چهارشنبه ٩ بهمن ١٣٩٢ نيروهاى اداره اطلاعات، طی تماس با خانواده‌های هاشم شعبانى نژاد و هادى راشدى اعلام کردند که آنها اعدام شده‌اند و محل دفن‌شان بعدا به خانواده‌ها اطلاع داده خواهد شد.

زمان دقیق اعدام این دو فعال عرب وهمچنين محل دفن آنها تا كنون به خانواده‌ها اعلام نشده است.

سایر اعضای این گروه محمدعلی عموری نژاد، جابر آلبوشوکه و مختار آلبوشوکه هستند که به اتهام محاربه با خدا، مفسد فی الارض و تبلیغ علیه‌ نظام و اقدام علیه‌ امنیت ملی به اعدام محکوم شده‌اند وسپس حكم آنها توقيف و هم اكنون در زندان شيبان بسر مى برند.

رحمان عساكره نيز يكى از اعضاى مؤسسه الحوار به ٢٠ سال حبس هم اكنون در زندان مسجد سليمان بسر مى برد.

جا دارد كه فعالان حقوق بشر نسبت به حضور موسوی جزایری كه قاتل مردم اهواز است اعتراض کنند.

‏مردم ستم‌دیده⁧ اهواز و شهرهاى عرب نشين ⁩در فقر، بیماری، بی آبی، بیکاری، بحران سیل باشند تا ⁧موسوی جزایری بهترین درمان و سیاحت را در بهترین‌کشور های اروپا داشته باشد!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy