عباس لسانی فعال ترک به همراه دهها زندانی در اعتصاب غذا به سر میبرند

39
عباس لسانی فعال ترک به همراه دهها زندانی در اعتصاب غذا به سر میبرند
عباس لسانی فعال ترک به همراه دهها زندانی در اعتصاب غذا به سر میبرند

 نزدیکان عباس لسانی فعال ترک زندانی محبوس در زندان اردبیل گفتند که آقای لسانی در اعتصاب غذا به سر میبرد.

عباس لسانی از ۲۵ دی‌ماه در بازداشت است.

 ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل به خانواده آقای لسانی اعلام کرده است که او در بند قرنطینه زندان اردبیل بازداشت است.

عباس لسانی به رغم پیگیری‌های مکرر، خانواده آقای لسانی ۲۷ روز است که با او هیچگونه تماس تلفنی و یا ملاقاتی نداشته‌اند.

همچنین از روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه ۹۷تا كنون تعدادی از زندانيان سياسی زندان شيبان اهواز در اعتراض به شكنجه زندانيان سياسی و عدم تفكيك زندانيان سياسی از زندانيان جرائم ديگر، اقدام به اعتصاب غذای جمعی کردند.

زندانیان سیاسی علی ساعدی محكوم به اعدام، محمدعلی عموری، سيدجابر آلبوشوكه، سيدمختار آلبوشوكه، عبدالزهراء هليچی، يحيی ناصری، ناظم بريهی و عبدالامام زايری و تعدادی دیگر از جمله اعتصاب غذاکنندگان هستند.

آنها در این اقدام اعتراضی، خواهان تفكيك جرائم و انتقال به بند جداگانه شدند.

يكی از زندانيان كه به تازگی از زندان شيبان آزاد شده است، می گويد: «يكی از مسئولان زندان بنام دانش، دستور كتك زدن زندانيان تا سر حد مرگ را داده است.»

اين زندانی آزاد شده، اضافه می كند: «افرادی مانند غلام نژاد، خليلی، زارع و ذولفقاری از دست نشاندگان اداره اطلاعات اهواز در زندان شيبان هستند و همه امور زندان در دست آنها است.

مسئولان زندان با ايجاد تفرقه و تحريك برخی زندانيان اهل سنت يا جرائم ديگر عليه زندانيان سياسی، فشارهای زيادی بر زندانيان سياسی – امنيتی وارد می‌کنند.

به گزارش یکی دیگر از زندانیان: «بعد از آمدن لاريجانی به قوه قضائيه، زندان ها از زندانيان پر شده بطوری كه زندانيان بر روی زمين می خوابند! در هر اتاقی بين ۲۷ الی ۳۰ نفر به صورت فشرده گنجانده شده اند.»

 اين زندانی اضافه می كند: «در زندان شيبان برای رفتن به دستشوئی بايد ساعتها در صف بایستیم و علاوه بر آن وضع بغرنج بهداشتی و خدمات پزشكی و غذا باعث بيماری تعداد زيادی از زندانيان بخصوص آنهائی كه از بيماريهای مزمن رنج می برند، شده است.

اين امر باعث شده كه هر هفته ای ۵ الی ۶ نفر جان خود را از دست می دهند.

اما مسؤلين زندان مشغول غارت بودجه زندان يا مشغول اخاذی از زندانيانی كه توانائی مالی دارند، هستند.»

براساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل در سال ۲۰۱۸ بیش از هفت هزار نفر اعم از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق زنان، فعالان محیط زیست، فعالان کارگری و فعالان حقوق قومی و اقلیت‌های مذهبی در ایران بازداشت و صدها تن به زندان محکوم شده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy