ایران – احمد خاتمی از اعضای مجلس خبرگان : فرمول ساخت بمب اتمی را داریم

65
احمد خاتمی از اعضای مجلس خبرگان ایران : فرمول ساخت بمب اتمی را داریم
احمد خاتمی از اعضای مجلس خبرگان ایران : فرمول ساخت بمب اتمی را داریم

احمد اعلام کرد:‌ «فرمول ساخت بمب اتمی را داریم».

وی  امروز یکشنبه ۲۱بهمن ۹۷در طرقبه  گفت:«موشک بالستیک موشک‌هایی با برد هزار تا ۱۵۰۰کیلومتر هستند. ایران از شهرک‌های موشکی و همچنین موشکهای میان‌برد ۵۰۰تا هزار کیلومتر برخوردار است».

در همین رابطه علی‌اکبر صالحی رئیس آژانس اتمی هم روز دوم بهمن۹۷ در یک اعتراف بی‌سابقه گفت در مذاکرات اتمی با کشورهای ۵+۱در مورد سایت اراک دروغ گفته و بخشی از تجهیزات ممنوعه را پنهان کرده است.

وی گفت «توی لوله‌های اینجا توی آن کالانداریهایی که داشتیم، لوله‌هایی که سوخت ها میره توی آن، ما مشابه آن لوله‌ها را هم خریده بودیم ولی من آن زمان نمی‌توانستم اعلام بکنم فقط یک نفر در ایران می‌دانست، بالاترین مقام ارشد نظام (خامنه‌ای) کسی دیگه‌ای نمی‌دانست… حضرت آقا (خامنه‌ای) فرموده بودند که مواظب باشید اینها بدعهد و بدقول هستند.

خب ما بایستی با فراست و هوشمندی کارمان را انجام می‌دادیم یعنی علاوه بر این‌که پل‌های پشت سرمان را خراب نمی‌کردیم پل هم می‌ساختیم که اگر قرار بود برگردیم سریع‌تر برگردیم.

یکسری لوله بود به قطر دو سه سانت به طول سه چهار متر… ما مشابه اون لوله‌ها را هم خریده بودیم به همان تعداد، اون لوله هارا گفتند تویش سیمان بریزید ما اون لوله‌ها را ریختیم… اما دیگه نگفته بودیم که لوله‌های دیگه داریم چون اگر می‌گفتیم می‌گفتند آقا توی آن لوله‌ها هم بایستی (سیمان) بریزید… ما الآن می‌رویم همان لوله‌ها را (استفاده می‌کنیم) الآن ما داریم آن لوله‌ها را»( کانال ۴روز۲بهمن).

این اظهارات به‌خوبی نشان می‌دهد که بنای رژیم در مذاکرات اتمی به‌ویژه مذاکرات با ۵+۱بر دروغپردازی و پنهان‌کاری بوده و هدفی جز کسب فرصتهای بیشتر برای دستیابی به بمب اتمی نداشته است.

پنهان کردن تجهیزات غیرمجاز در سایت اراک یکی از آخرین حلقات ۳۰سال فریبکاری و دروغگویی ملاها در پروژه‌های اتمی است که تحت نظر سردمداران رژیم به‌ویژه خامنه‌ای و روحانی جریان داشته است. امری که مقاومت ایران از سال ۱۳۷۰مستمراًً افشا کرده و نسبت به خطرات آن هشدار داده است.

علی‌اکبر صالحی ۱۰بهمن ۹۷ گفت: در حالی‌که مذاکره می‌کردیم، غنی‌سازی ۲۰درصدی می‌کردیم و نمی‌گفتیم که داریم این کار را می‌کنیم.

ما توانستیم در کمتر از دو سال سوخت ۲۰درصد را خودمون تولید کنیم ولی مذاکره هم می‌کردیم نمی‌گفتیم بهشون که داریم خودمون این کار را می‌کنیم داشتیم مذاکره می‌کردیم که بعد مذاکره با ترکیه و برزیل آمد و ولی ما خودمون داشتیم کار خودمون را می‌کردیم می‌دانستیم این مذاکرات به نتیجه نمیرسه و نهایتاً هم در کمال ناباوری و حیرت غربیها ما اعلام کردیم بعد از دو سال کمتر از دو سال که ما بیست درصد مون را ساختیم گذاشتیم توی راکتور.

علی‌اکبر صالحی که دستورات خامنه‌ای را برای ادامه غنی‌سازی و رسیدن به ۱۹۰هزار سو بازگو می‌کرد، با وحشت از پیآمد اعترافهای قبلی خود، مدعی شد که رژیم آخوندی چارچوب محدودیتهای برجام را رعایت کرده است.

الان هم این بنا‌ به توصیه ایشون ما بالاخره آمادگی لازم را ایجاد کردیم برای همین ۱۹۰هزار سو یکی از اقداماتی که بایستی انجام می‌دادیم این بوده که ما بایستی یک سالن مونتاژ مدرن سانتریفوژ داشته باشیم که بشه سانتریفوژهای نسل جدید را تویش مونتاژ کرد با تجهیزات و وسایل اندازه‌گیری مدرن خب ما این را در طول مذاکرات این سالن را داشتیم می‌ساختیم تجهیزات مورد نظر را خریداری کردیم .

اگر بگوئیم ۶۰تا ماشین میشه ۶۰۰سو در روز ۱۸هزار سو در ماه اگر ۱۰ماه هم کار بکنه دو ماه هم تعطیل باشه میشه ۱۸۰هزار سو پس بینید این آمادگی الآن هست.

مواد اولیه‌اش آماده شده همه چیز آماده است ولی حضرت آقا فرمودند فقط این زمینه‌ها آماده بشه نفرمودند که بروید الآن تولید بکنید چونکه در چارچوب برجام ما فعلاً این محدودیت را داریم .

صالحی: با همان ۵۰۶۰تا داریم غنی‌سازی می‌کنیم اگر قرار بود غنی‌سازی متوقف باشه که خب ما دیگه الآن نطنز بایست تعطیل می‌شد ما الآن داریم غنی‌سازی می‌کنیم.

صالحی از این‌که بر اثر هشدارهای رئیس‌جمهور آمریکا، کشور چین همکاریهای اتمی خود با حکومت آخوندی در سایت اراک در چارجوب توافقات برجام را کاهش داده، گفت: خودمان کار را جلو می‌بریم و توضیح بیشتر نمی‌توانم بدهم:

ما الآن یک شرکت بزرگی داریم قریب به ۷۰۰حالا با نیروهای جنبی‌اش هم حساب بکنیم شاید ۹۰۰تا نیروی متخصص الآن دارند کار می‌کنند که دارند بازطراحی راکتور اراک را انجام می‌دهند؛ یکی دو ماه است با توجه به فشارهایی که ترامپ داره می‌آورد یک مقدار با کندی روبه‌رو شده و امیدواریم الآن داریم صحبت می‌کنیم که این کارگر و از این کندی بیاید بیرون یعنی یکی از کشورها متأسفانه یک مقدار به‌خاطر فشاری که آمریکا داره می‌آورد آنجور که مثل سابق با ما همکاری می‌کرد و با سرعت مقبولی داشتیم میرفتیم جلو.

اگر اونها هم بخواهند نیایند و ادامه ندهند بنده دارم الآن از طریق شما دارم اعلام می‌کنم این یک هشداری ست اگر هم نیائید ما خودمون کار را می‌بریم جلو و انتخابهای گوناگونی در این خصوص داریم که بیشتر از این نمی‌توانم توضیح بدهم.

وزیر خارجه آمریکا روز ۱۸بهمن در واکنش به تازه ترین آزمایش موشک ماهواره‌بر ایران، گفت: ما باید برای مهار برنامه موشکی ایران، محدودیت‌های سخت‌تر بین المللی را بازگردانیم.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy