فشار روی خانواده مبین کهرازه ملی پوش پناهنده برای بازگرداندن به ایران

160
فشار روی خانواده مبین کهرازه ملی پوش پناهنده برای بازگرداندن به ایران
فشار روی خانواده مبین کهرازه ملی پوش پناهنده برای بازگرداندن به ایران

پس از اینکه خبر جدا شدن مبین کهرازه از کاروان تیم ملی ایران و گم شدن او در فرودگاه اتریش رسانه‌ای شد رئیس فدراسیون بوکس با عصبانیت گفت از این اتفاق متاسفیم و پس از آن بود که فشار بر خانواده این ملی پوش سنگین وزن بوکس آغاز شده است.

بنا به اخبار رسید چند روز است که فدراسیون بوکس و خانواده مبین کهرازه (بوکسور سنگین وزن تیم ملی) در حال تماس با این بوکسور هستند تا او را به کشور بازگردانند، این خانواده زیر فشار هستند تا فرزند خود را به کشور باز گردانند.

فرار سریالی بازیکنان و قهرمانان از کاروان ایران و پناهنده شدن به اولین کشور مقصد به شدت جمهوری اسلامی را بخصوص در ایام دهه زجر و تبلیغات حکومتی زیر فشار میبرد.

این در حالیست که اولیه ترین امکانات برای تمرین و … ورزشکاران از طرف فدراسیون برای آنها مهیا نمیشود و ورزشکارانی که میخواهند ادامه بدهند مجبور به ترک میهن هستند. زیرا بسیاری از ورزشکاران در رشته های مختلف برای ادامه زندگی مجبور به کولبری هستند.

پناهنده شدن جودوکار ایرانی آرش آقایی

سریال پناهنده شدن جودوکاران ایرانی آرش آقایی پناهنده شد

آرش آقایی جودوکار ملی پوش ایرانی از روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه در رقابت های بین المللی جودو پرتغال به عنوان ورزشکار آذربایجانی مبارزه می کند.

آرش آقایی سومین جودوکار ملی پوش است که به کشورهای دیگر پناهنده میشود این یکی به آذربایجان پناهنده شده است.

پیش از این  خبر پناهنده شدن «شایان نصیرپور» به ترکیه  و مبارزه وی برای تیم ملی این کشور و پناهنده شدن «محمد رشنونژاد» به تیم ملی هلند اطلاع رسانی شده بود.

پناهندگی ورزشکاران ایرانی به دلیل بی توجهی کنفدراسیون ورزش ایران به ورزشکاران و عدم رسیدگی به خواسته‌ها و مشکلات آنها باعث شده که در سال‌های اخیر روند رو به افزایشی داشته باشد.

آبان ماه گذشته محمد رشنونژاد به همراه تیم ملی راهی رقابت‌های بین المللی هلند شد و دیگر بازنگشت، او این روزها پس از کسب مجوز فعالیت در تیم ملی جودو هلند، راهی رقابتهای بین المللی بلژیک شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy