فرمول نجات حاکمیت در دست‌ راست ولی‌فقیه، با معجزه اصلاح ساختار نظام

147
فرمول نجات حاکمیت در دست‌ راست ولی‌فقیه، با معجزه اصلاح ساختار نظام
اصلاح ساختار نظام  معجزه‌ای بود که اخیرا از خامنه‌ای رونمایی شد.
با افزایش بحرانها پس از اینکه همه راه‌ها را رفتند و حالا نوبت اصلاح ساختار نظام با دستور رسیده است!
بوق‌های تبلیغاتی با آب‌وتاب از قول رئیس مجلس اعلام کردند که «مقام معظم!» دستور داده اصلاح ساختار نظام در ۴ماه آینده محقق شود.
کسی که ولی‌فقیه  و مافیای زیردست او را نشناسد ممکن است فریب بخورد و تصور کند که خامنه‌ای برگ جدیدی در آستین دارد و عنقریب از جعبهٔ جادوی ولایت معجزه‌ای رو خواهد کرد که دهان همه را سرویس خواهد کرد.
خبر طوری نقل شد که گویا «عمود خیمهٔ نظام» اجی مجی لا ترجی گویان، فرمولی برای نجات حاکمیت زهوار دررفته  کشف کرده است. بیچاره آنهایی که دهانشان آب افتاده بود و فکر می‌کردند شاید خبریه!
شهروند نوشت:
«پس از انتشار سخنان لاریجانی، این شائبه ایجاد شد که رهبر انقلاب دستوراتی در زمینه اصلاحات قانون اساسی هم‌چون نظام پارلمانی را مطرح کرده‌اند که در آن صورت مجمع تشخیص مصلحت مهمترین رکنی بود که باید در این زمینه تصمیم بگیرد».
بعد معلوم شد که مثل بقیهٔ کارها، این هم شعبده و فریبی بیش نبوده است.
جالب اینجا بود که حتی اعضای مجمع تشخیص مصحلت  هم از این دستور تعجب کردند.
«اعضای مجمع ضمن بی‌اطلاعی از چنین دستور رهبری اعلام کردند که احتمالاً منظور لاریجانی همان اصلاح ساختار بودجه بوده است».
بعد امیرحسین قاضی‌زادهٔ هاشمی، عضو هیأت‌رئیسه مجلس این معنا را واضح‌تر اعلام کرد و گفت: «بعد از آن که پیش‌نویس لایحه بودجه ۹۸ درآمد، رهبر معظم انقلاب نامه‌ای به شورای هماهنگی اقتصادی و دولت نوشتند و ۶بند ایراد و توصیه داشتند.
بعد مسئولان گفتند اصلاح لایحه بودجه بر این اساس زمان می‌برد چون اصلاح برخی بخش‌ها، مقدمات و کار مطالعاتی می‌خواهد، رهبر معظم انقلاب فرمودند ۴ماه به شما فرصت می‌دهم، تا جایی که می‌توانید برای ارائه لایحه بودجه ۹۸ انجام دهید».
در هر حال،‌ اصلاح ۴ماهه ساختار کشور کجا؟ اصلاح بودجه کجا؟
در هر حال اصلاح ساختار نظام  به «اصلاح بودجه» تنزل پیدا کرد. حال ببینیم منظور از اصلاح بودجه چیست؟
در اینجا نیز ذهن ممکن است فریب تبلیغات و پروپاگاند و بازی با الفاظ را بخورد و تصور کند که حاکمیت آخوندی این توان را دارد که بتواند بودجه‌اش را در شرایط تحریم اصلاح کند اما واقعیت از این قرار است که رژیم اکنون مانند محتضری است که برای کمی بیشتر زنده ماندن از اندام خودش ارتزاق می‌کند.
قاضی‌زاده هاشمی از قول خامنه‌ای می‌گوید اصلاح بودجه یعنی «تدوین بودجه مبتنی بر کاهش هزینه‌ها در چارچوب سیاست‌های کلی و قانون برنامه ششم توسعه،‌ اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به نفت…».
تا اینجا که چیزی کف دست نظام نگذاشته و همان حرفهای کلی صد من یک غاز قبلی را به نوعی تکرار کرده است اما از خلال آن می‌توان فهمید که وضع آن‌قدر خراب است که حاکمیت مجبور به تراشیدن و باز هم تراشیدن و لاغر کردن بودجه است.
زیرا روزبه‌روز آثار تحریم در سراپای نظام بیشتر بارز می‌شود و تق گفتاردرمانی و امیددرمانی و وعده‌درمانی و… درمانهای مختلف درآمده است.
در توصیف این وضعیت، خودشان می‌گویند «اگر در این شرایط اقدام نکنیم، معلوم نیست بعدها بتوانیم چنین کاری را انجام دهیم». این همان بن‌بستی است که نظام آخوندی در آن گرفتار است و راه پس و پیش ندارد.
قطع وابستگی به نفت و افزایش اشتغال و رشد سرمایه‌گذاری و… یک شعار فریبنده بیشتر نیست.
در روزهایی که حاکمیت آخوندی میلیاردها پول نفت در اختیار داشت چه غلطی توانست بکند که الآن بتواند بکند.
وانگهی اگر قرار بود بتوان با «دستور» ولی‌فقیه نظام را از سرنگونی نجات داد، «آقا!» زودتر از اینها به آن اقدام کرده بود.
کوبیدن بر طبل پاره موشکی، ماهواره پراکنی و قیل و قال حول آن را نیز باید در راستای لاپوشانی همین «وضعیت خراب» ارزیابی کرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy