احضار فرزانه زیلابی ، وکیل کارگران هفت تپه از سوی دادسرای عمومی شوش

94
احضار فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه از سوی دادسرای عمومی شوش
احضار فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه از سوی دادسرای عمومی شوش

فرزانه زیلابی  وکیل علی نجاتی و اسماعیل بخشی خبر داده که از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش ابلاغیه‌ای برای او ارسال شده تا به عنوان مطلع در شعبه سوم بازپرسی حاضر شود.

زیلابی گفته که فردا یکشنبه آینده، ۲۱ بهمن در دادسرا حاضر خواهد شد.

فرزانه زیلابی در عین حال گفته که احضارش، نوعی اعمال فشار بر وکیل پرونده تلقی می‌شود و دارای ایراد قانونی نیز هست چون وکیل، برابر لایحه قانون استقلال کانون وکلا، تکلیف به حفظ اطلاعات موکلین خود را دارد و افشای اسرار توسط وکیل تخلف انتظامی محسوب می‌شود.

فرزانه زیلابی همچنین گفته برابرِ قانون مجازات اسلامی نیز، افشای اسرار حرفه‌ای جرم تلقی می‌شود و جمع دو عنوان وکیل و مطلع به مناسبت یک پرونده، صحیح نیست.

همچنین بنا به گزارشات جدیدا منتشر شده «سهیلا حجاب بید سرخسی»، وکیل دادگستری و فعال حقوق‌بشر در روز ۲۸ دی‌ماه سال‌جاری در شیراز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

این بازداشت خشم جامعه وکلا، حقوق‌دانان، فعالین مدنی و حقوق بشر را در پی داشته و آنان خواستار آزادی این وکیل دادگستری شده‌اند.

طی ماه‌های گذشته، حکومت حساسیت ویژه‌ای نسبت به وکلای دادگستری از خود نشان داده که این حساسیت، اغلب موجب بازداشت، حبس و محدویت وکلای دادگستری شده است.

تعدادی از وکلای دادگستری در مخوف‌ترین زندانهای تهران (زندان فشافویه)  در بدترین شرایط نگهداری میشوند.