چه اجباری باعث شد که حسن روحانی حرف از بخشیدن آمریکا و … بزند؟

178
چه اجباری باعث شد که حسن روحانی حرف از بخشیدن آمریکا و ... بزند؟

دو سه روز بعد از بیانیه اتحادیه اروپا که کاملا همسو با بیانیه دوازده ماده ای پمپئو نوشته شده بود!روحانی در جمع سفرای خارجی یکباه حرف از بخشیدن آمریکا به میان آورد!

سخنرانی روحانی روز چهارشنبه ۱۷بهمن ۹۷اساسا متناقض به رجزخوانیهای روزهای قبل او بود. وی گفت: «به‌رغم تخلف آمریکا و اروپا ما به تعهدات خود عمل می‌کنیم».

وی گفت: «هیچگاه ما در پی تفکر افراطی نبودیم».

روحانی برای اینکه خودش را از تک و تا نیندازد اضافه کردد: «آمریکا اگر توبه کند و از مسیر گذشته خود برگردد… ما باز هم آماده‌ایم… توبه او را بپذیریم».

در این سخنرانی روحانی یک تابو شکنی هم کرد و آنهم نام بردن از اسراییل بود. در فرهنگ آخوندها نام بردن از اسراییل ممنوع است و  آنها به‌کاربردن اسم اسراییل را مترادف با به‌رسمیت شناختن اسراییل می‌دانند.

اما روحانی چند بار کلمهٔ اسراییل را به‌کار برد و گفت: «اگر آمریکا امنیت برای اسراییل می‌خواهد، زمانی امکان دارد که در یک فرایند دموکراسی و آرای عمومی آنچه نظر مردم است در این سرزمین به‌وقوع بپیوندد».

روشن است او با تأیید خامنه‌ای سخن می‌گفت؛ اما چه اجباری آخوندها را به بیان چنین نکاتی واداشته است؟

۱- واقعیت اوضاع انفجاری جامعه و تهدید ۹۸

۲- واقعیت تکمیل دایره تحریم‌ها که اخیراً زنگنه اعلام کرد.

۳- واقعیت شکل‌گیری ائتلافی منطقه‌ای و بین‌المللی علیه رژیم که تا یک هفتهٔ دیگر در کنفرانس ورشو و در لهستان به منصهٔ ظهور می‌رسد.

۴- دوره سیاست «از این ستون به آن ستون» هم منقضی شده است، دو راه پیش پای نظام است

الف – یا ایستادن در برابر این توفان و دریافت ضربات پیاپی که سرانجامش معلوم است

ب- یا تسلیم و دست بالا کردن و خوردن جام‌زهر

رژیم زمان بسیار کوتاهی برای تصمیم‌گیری دارد که اگر اقدام نکند تاریخ منتظر تصمیمش نمی‌ماند و حکم خود را صادر و آن را به مرحله اجرا می‌گذارد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy